Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A túlnépesedést, erőforrasok...

A túlnépesedést, erőforrasok fogyását, stb. miért nem úgy oldjuk meg, hogy génsebészettel kopolyút növesztünk és a tenger alá költözünk?

Figyelt kérdés

Nem kéne több háború, civakodás, vagy 10-szer annyi terület van az óceánokban, mint a szárazföldeken.


Valami tudós kifejlesztené, hogy kopolyúnk legyen vagy víz alatt működő tüdő és úgy élhetnénk, mint a Bubbi Guppik.



2020. febr. 10. 13:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Abe Kóbó már megírta.


[link]

2020. febr. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Neurotech ***** válasza:
100%
Akkor már miért nem inkább szárnyakat növesztenénk és a levegőben élnénk nem?
2020. febr. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kopolyú :'D
2020. febr. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Az óceánokban akkor ezek szerint nem lehet túlnépesedni, és ott nincsenek háborúk sem, meg civakodás sincs? Meg ott több az erőforrás? Nem tudom, de talán kicsit még fejleszteni kellene az elméleten. :)
2020. febr. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Ozmium42 ***** válasza:
67%
Olyan génsebészet, ami kopoltyút növeszt egy kifejlett emberre, csak a mesében létezik.
2020. febr. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól az ember még nem lenne mélytengeri élőlény, hogy kopoltyút növeszt, aminek súlyos hátrányai lennének, ha rosszul csinálnák. És nem biztos, hogy ki tudnák küszöbölni ezeket a hátrányokat.

Egy biztos: Nem az a gond, hogy túl kevés a hely.

2020. febr. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Neurotech ***** válasza:
6. Jah a tengeralattjáró - háborúkat tuti nem úsztuk volna meg.
2020. febr. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez fantasztikus ötlet, de hogyan nem jutott ez nekem eszembe! Mindjárt megyek a laborba és ma este el is kezdtem a kísérleteket ehhez. De jelzem, nem az idén leszek kész vele, mert iszonyatosan összetett dolognak tűnik így elsőre belegondolva.
2020. febr. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 TappancsMancs ***** válasza:
86%
Pontosan, mint írta is valaki, már most is van háború a tenger alatt. Egyébként milyen lenne már az, hogy vízben kellene élni? Vízben te aludnál kérdező? Meg a tenger alján kevés az oxigén és egy sima kopoltyú egy embernek lehet, hogy kevés is lenne. Meg az emberi bőr pár óra alatt is nagyon átnedvesedik, így a bőrrel is kellene valamit kezdeni. Aztán ott az emberi szem és fül, ami megint csak nem viselné jól a folyamatos víz alatt levést, azt is kellene genetikázngatni. Meg az ember nem igazán úszik valami gyorsan víz alatt, akkor talán valami úszóhártya se ártana. :) Osztán még ott van az is, hogy a legtöbb ásványi anyagért fel kellene jönni a szárazföldekre, és akkor gondolom valami vízzel teli szkafanderben lehetnének a bányászok. Kamatyolni és szaporodni azt meg aztán végképp lehet bárhol, erre is láttunk már példát... A terület az egyetlen ami helytálló az egészben, de legfeljebb kitolná időben a jelenlegi problémákat.
2020. febr. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
9. Kis mázlival az evolúció mindezt megoldja, olyan bitang jó mutációkat dob be teljesen véletlenül, hogy pont nagyon jól fogjuk érezni magunkat vízben. Csak jó sok év kell hozzá, de én aztán türelmes vagyok.
2020. febr. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!