Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok mikor a Titanic...

Mit gondoltok mikor a Titanic süllyedt hol haltak meg legtöbben?

Figyelt kérdés
hol haltak meg legtöbben a hajón vagy a vízen megfagytak, vagy a hajó mikor kettétörött beleesett az óceánba nyomhatta őket össze vagy örvény húzta be őket a mélybe? Egyáltalán lehetett szerintetek örvény a vízen mikor a Titanic süllyedt??

2020. febr. 14. 23:34
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
de az örvény milyen lehetett én kiváncsi vagyok rá mert sehol sem emlôítették bár ekkora hajonak biztos nagy lehet
2020. febr. 15. 10:32
 12/27 anonim ***** válasza:
65%
Miből gondolod, hogy volt számottevő örvény?
2020. febr. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
64%

Itt egy videó süllyedő hajóról:

[link]

Mekkora örvényt látsz?

2020. febr. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
23%

"45% én felpontoztalak."

Így van, már 64, de én is felpontoztam most. :D


"Miből gondolod, hogy volt számottevő örvény?"

Mert minden ifjúsági irodalomban az örvény húzza le a hajótörötteket.

2020. febr. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
tényleg nincs süllyedés a hajón ez érdekes pedig a titanicon biztos volt örvény azért gondolom mert a filmben is említették
2020. febr. 15. 12:16
 16/27 anonim ***** válasza:
65%
A filmben azért említették, mert a forgatókönyvben ez volt leírva. Az sokkal jobban elképzelhető és látványosabb is, ha az örvény lehúz valakit, mintha a bugyborékoló vízben minden erőfeszítése ellenére elmerül. Nem is nagyon értenék a nézők, miért nem tud elúszni onnan.
2020. febr. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
hát lehet benne valami
2020. febr. 15. 13:17
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Próbáljuk meg az örvényt fizikai úton megmagyarázni és akkor mindjárt érthető lesz, hogy hogy óriási örvény tud lenni egy ilyen méretű hajó süllyedésekor.

Amikor a hajó süllyed, az alatta levő víztömeg megpróbál kitérni az útjából. Eddig gondolom mindenki érti.

Aztán , amikor a hajó már a víz alá kerül, akkor egy jó nagy víztömeg zúdul a hajó fölötti részbe, mert a víz olyan, hogy kitölti a megüresedett helyet.

Ha ez a süllyedő tárgy nem tömör, hanem üreges, mint egy hajó a sok kabinjával, akkor még nagyobb víztömeg zúdul be az üres helyekre.

Ahogy a hajó alatt túlnyomás keletkezik, a felette levű részen vákuum. A vákuum elsősorban a vízre hat, de mivel a szerencsétlen ember a közegben van, ezért megy le a vízzel együtt.

Valójában csak akkor van esélye túlélni, ha a hajótest minden ürege megtelt vízzel és megszűnt a hajó süllyedése.

Ha a hajó és az ember közti távolság bármi okból nőni kezd, akkor már csökken a vízre és vele együtt az emberre ható vákuum. Ha ekkor még élsz és nem húzott túl mélyre, akkor elindulhatsz felfelé. De mivel a Titanic qrva nagy hajó volt, így nem gondolnám, hogy volt ember, aki túlélte, ha már egyszer lerántotta az örvény.

Ilyenkor szerintem akkor van a legnagyobb esélyed túlélni, ha áramvonalas maradsz, amennyire csak tudsz.

Ha vízszintes testhelyzetet veszel fel, akkor véged, mert a vákuum nagyobb felületen hat rád.

2020. febr. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
aha ez mind eddig világos de akkor hogy hogy annál a hajonál amit küldött nekem eggyik koléga nem keletkezett örvény??
2020. febr. 16. 13:25
 20/27 anonim ***** válasza:
84%

örvény az mindenképp keletkezik.

Hogyan állapítottad meg, hogy nincs örvény ?

A legegyszerűbben úgy lehet, hogy teszem azt a víz fajsúlyával közel azonos (egy kicsivel könnyebb) csillámló lemezkéket teszel a vízbe, amin jól látható, hogy hogyan mozognak.

Ha felülről lefelé elmozdul valamelyik az már örvény.

Az örvény nem csak a vízszintesen körbe-körbe forgó dologra értendő. Szerintem Te erre gondoltál, nem ?

2020. febr. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!