Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a kiborg és az Android...

Mi a kiborg és az Android között a különbség?

Figyelt kérdés
2020. febr. 18. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A kiborg tartalmaz biológiai és mesterséges részeket is. Az android eredeti jelentése: ember formájú, külsőleg (többé-kevésbé) emberszerű robot. A robot állhat kizárólag mesterséges alkatrészekből is.
2020. febr. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A fő különbség az, hogy az androidot nagy kezdőbetűvel írtad, mert ugye az egy márkanév is.

Mindkét szó a sci-fi irodalomból származik, filológiai kutatással ki lehetne deríteni, ki és milyen jelentésben használta ezeket először.

Én ezt nem tudom, de a szavak jelentése, etimológiája így is irányadó lehet.

Androiid: szó szerint azt jelenti, emberszerű, férfias. Ha robot jelzője, akkor olyan robot, ami emberre hasonlít.

Kiborg: szerintem mozaikszó, a kibernetikus organizmus összevonása.

Én is azt hiszem, mint az előző válaszoló, hogy olyan élőlény, aminek a képességeit kibernetikai eszközök beépítésével fokozták.

2020. febr. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kiborg esetén annyit tennék hozzá, hogy általában az agy, vagyis a tudat szinte minden scifi esetében biológiai komponens (emberi esetleg állati agy). A többi rész ellenben vegyesen lehet gépi és biológiai. Esetenként előfordul azonban, hogy az agy döntéseit valamilyen gépi eszköz felülbírálhatja egy adott programnak megfelelően. Ettől függetlenül a kiborg inkább tekinthető pót/mesterséges protézisekkel ellátott élőlénynek (általában embernek), mint robotnak/gépnek.
2020. febr. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha találkozom eggyel igérem meg fogom tőle kérdezni.
2020. febr. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nah megkérdezted?
2020. febr. 29. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!