Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A boltokban kapható kézfertőtl...

A boltokban kapható kézfertőtlenítők érnek valamit?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy több helyről azt az infót láttam, hogy a minimum 70%-os alkohol jó csak. Viszont ami receptet is találtam, mind-mind felhigítják desztillált vízzel. Példa:


100 ml 70%-os alkohol + 100 ml desztillált víz + 50 ml ecet + illóolajok


vagy


100 ml 70%-os alkhohol + 100 ml aloevera gél + 200 ml desztillált víz + illóolajok


Gondolom, a bolti kézfertőtlenítőknél is hasonlóak az arányok, de ez közel sincs a 70%-oshoz. Meg nem is annyiba kerülnének ilyen magas alkohol tartalommal, 8-10 ezer forint a 96%-os alkohol litere.


2020. márc. 3. 23:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem arányosan 70%-os?

Mert akkor szart sem érnek ezek valószínűleg.


Balea DM-esnél azt írja 100g productban 45g ethanol van. Rossmann Isana cucc is


Ez barátok között is szar.

2020. márc. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy biztos, mi 96%-os ethanolt hígítunk fel desztvízzel 70%-ra. Ez a standard eszköz és kézdertőtlenítő a laborban.


Minden más nyavalya csak csökkenti a hatását.


A 70% a legjobb mert afelett már túl gyorsan koagulálja a fehérjét, emiatt nem jut be a sejtekbe pl.


Tehát valószínű sok kézfertőtlenítő csak egy részét semlegesíti a kórokozóknak és hamis biztonságot kelt.


A szappanos 20 sec kézmosás a legjobb mert ott megköti és leviszi a kórokozókat.

2020. márc. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pl a Bbraun kórházi kézfertőtlenítő:


100 ml-ben, 45g ethanol, és 18 g propyl alcohol van.


Ez az ami ér is valamit.

2020. márc. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


BradoLife is korrekt, 72%-os. Szóval veszi mindenki raklap számra a hatástalan cuccokat 😃

2020. márc. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

100%-os védelmet biztosan nem nyújt, a semminél viszont biztosan több.


Én úgy szoktam, hogy alaposan megmosom a kezem szappannal és meleg vízzel (már, ahol lehet, mert csomó helyen nem állítható a hőmérséklet, és csak jéghideg víz jön; kivéve nyáron, amikor esetleg megtölteném az üvegem. Akkor csak meleg folyik), és utána használom a fertőtlenítőt is.


Egyébként meg nagyrészt placebo hatása van: legalább azt érzem, hogy VALAMIT tettem. :D Ennek semmi köze a mostani vírushoz, én mindig használtam ilyet.

2020. márc. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon nagy baj lenne, ha csak az alkohol ölné meg a mikrobákat.

A fontosabb (jobb) fertőtlenítők természetesen nem is azon az elven hatnak.

2020. márc. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ellenben a legtöbb fertőtlenítő etil alapú. Egyszerű, olcsó és nem karcinogén.


Lehetne durvább cuccokat is bevetni, de vannak karcinogének vagy durván toxikusak is a környezetre és emberre nézve.

2020. márc. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!