Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi történik a rézelektródon?

Mi történik a rézelektródon?

Figyelt kérdés

Egy cink-és egy rézlemezt, feszültségmérő közbeiktatásával összekapcsolunk, és kénsav-oldatba merítünk.

A cinkelektródon gázfejlődés tapasztalható (hidrogén), a voltmérő feszültséget jelez.

Ha a cink elektronjait a savoldat hidrogénionjai veszik fel, akkor miért áramolnak át az elektronok a rézlemezre is, és milyen kémiai változás történik a rézelektródon, ami által az áramkör létejön?



2020. márc. 10. 23:28
 1/5 Wadmalac ***** válasza:
0%

Egyik elektróda elektronokat vesz fel, másik meg ad le.

Az elektrontöbbletet a folyadékban az ionok szállítják egyik elektródról a másikra. Így lesz teljes az áramkör.

2020. márc. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A Zn2+/Zn rendszer standard potenciálja negatívabb a H+/H2 rendszerénél, ezért a cink oldatba megy:

Anód(-): Zn = Zn2+ + 2 e-

A hidrogén ionok rekombinálódnak a rézen:

Katód(+): 2 H+ + 2 e- = H2

2020. márc. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A rézelektródon nem figyelhető meg gázfejlődés, ellenben a cinkelektródon igen.
2020. márc. 14. 15:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne vitatkozz velem.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2020. márc. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem vitattam, hogy jót írtál. És természetesen vitatkozom!

A kommentem egy kísérleti megfigyelés volt. Talán ki kellett volna fejtenem, hogy az érdekelne miért nem tapasztaltam a rézelektródon gázfejlődést, amikor elvégeztem a kísérletet?

2020. márc. 16. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!