Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Megéri még routert venni,...

LeonScottKennedy kérdése:

Megéri még routert venni, vagy inkább várjam ki a Starlink indulását?

Figyelt kérdés

Hello sziasztok kedves tudomány szerető emberek.


A tegnap este a házunkban valami lecsapta a biztosítékot, lehet, hogy egy rossz konektor, nem tudom biztosan. Viszont a router tönkrement miatta, úgyhogy annak a konektorába nem is dugtam inkább semmit. Szerencsére más nem ment tönkre. A net most csak a modemből jön.

A SpaceX a tervei szerint 2021-re teljesen kiépíti a Starlink hálózatát a Föld körül, és úgy tervezik (ha jól tudom), hogy egy olcsó készüléket kell csak majd megvenni hozzá, ami fogja a jelet és routerként is funkcionál majd.

Azaz nem leszünk többé szolgáltatókhoz meg kábelekhez kötve.

Nos, a kérdésem az, hogy megéri akkor már inkább kivárni a Starlink indulását? Mivel annyira nem fontos a router megléte most. Vagy jobban járok ha inkább veszek egyet?


2020. márc. 11. 15:05
1 2
 1/16 Wadmalac ***** válasza:
75%

Hát ha megvagy még évekig net nélkül, várd ki.


Szépek a starlink tervek, de szerintem egyrészt idő lesz, míg az európai, magyarországi beszállás rendszere kiépül, másrészt meg állatira meglepne, ha tényleg függetlenül, lakásonként, olcsón lehetne majd erre csatlakozni.

Szerintem inkább a már meglévő nagy szolgáltatók fognak centralizáltan kapcsolódni rá, neked ugyanúgy kábelen továbbítva a sávszélességet.

Akkor meg kelleni fog router. Esetleg sokkal nagyobb sávszélességgel, mint a mostani.

2020. márc. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

In Elon Musk We Trust.


Én nem olvastam semmi olyasmit a projekt kapcsán, hogy együtt akarnának működni a szolgáltatókkal. Nem lenne Elon stílusa, szerintem itt valami független dologban gondolkoznak. Még utána kell olvasnom a dolognak jobban, de úgy tudom, egy erről szóló beszélgetésben hallottam, hogy a SpaceX tervez ehhez egy egyedi, olcsón beszerezhető készüléket, ami képes lesz fogni a jelet, mindentől függetlenül.

Én valahogy nem hiszem hogy ez úgy lesz, hogy akkor mostantól lesz egy választható Starlink internet csomag is a szolgáltatóknál. Már csak azért sem, mert akkor ez lenne a legdrágább opció, hiszen ez lenne a leggyorsabb. Elon viszont ezt egy olcsóbb megoldásnak akarja, mint az eddigiek.

Azt meg főképp nem hiszem, hogy évekig kellene várni rá. Az EU bekaphatja, ha nem tetszik nekik, mégis mit tudnának kezdeni a sugárzás ellen? Max betilthatják, de akkor meg egyfelől ott van a riot kérdése, ami Európa szerte lesz, másfelől mindenki VPN-t fog használni.

2020. márc. 11. 15:56
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én először megbizonyosodnék egy kölcsönkért táppal, hogy valóban tönkre ment a router, vagy csak a tápegysége ment ki és csak azt kell megvenni valami barkácsboltban...
2020. márc. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Wadmalac, itt beszél Elon a Starlinkről:

https://www.youtube.com/watch?v=UFlviuwr2jg


Elmondja azt is, hogy a bizonyos "connectivity box"-nak összesen két instrukciója lesz.

- Point it to sky

- Plug in

Nekem ez elég szolgáltató-független dolognak tűnik :/

2020. márc. 12. 01:18
 5/16 Wadmalac ***** válasza:
74%

Értem én Elon optimista szándékát, de ez szerintem esetleg ott fog így működni, ahol a központi net szolgáltatás kevés és ez nem olcsó alternatíva, hanem szinte az egyetlen.


Magyarországon meg még a Teslának sincs eredeti független kereskedése.

Elon valahogy nem igazában van tisztában az európai üzleti piac működésével.

2020. márc. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Na, akkor még egyszer. A SpaceX egy független / magán cég, Elon és a befektetői kezében. Így pedig azt csinálnak a pénzükkel, amit akarnak, az állam csak akkor szólhat bele, ha valami erősen illegálisat csinálnak. Hogyha ők kiadják ezt a "box"-ot, én pedig megrendelem, akár külföldről, akárhonnan, ki fogja megakadályozni, hogy én azt használjam a fos szolgáltatóm helyett? Kijön a SWAT, vagy mi?
2020. márc. 12. 10:42
 7/16 Wadmalac ***** válasza:
66%

"Hogyha ők kiadják ezt a "box"-ot, én pedig megrendelem, akár külföldről, akárhonnan, ki fogja megakadályozni, hogy én azt használjam a fos szolgáltatóm helyett?"

Háromezer-kétszáz-huszonhárom bírósági per.

Amit a mostani szolgáltatók fognak benyújtani ilyen-olyan alapon, például monopólium-ellenes szabályokra hivatkozva.

A Google sokkal kisebb szabadpiacba xarásért állt már perben milliószor.

És amíg a perek tartanak, nem lesz box kiadva, nem fogod megrendelni és megkapni.


A végén meg születni fog egy megegyezés, ami megoldja, hogy a mostani netszolgáltató nagykutyáknak se vesszen el a kenyere. Például, mert rajtuk keresztül lesz csak elérhető.


A globális teljesen ingyenes internet még sokáig álom marad.

Ez meg már annak lenne az első alaptéglája.

2020. márc. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"A globális teljesen ingyenes internet még sokáig álom marad."


Ez sem ingyenes lenne, csak olcsóbb.

Illetve azt is nyilatkozták, hogy ez a "box", amiről még nem lehet túl sokat tudni (gondolom mert még fejlesztés alatt áll), úgy van tervezve, hogy minél egyszerűbben lehessen használni és minél olcsóbban hozzá lehessen jutni. Azért, hogy az átlagember is tudja használni probléma nélkül.

Egyébként meg a mocskos szolgáltatók / állam milyen jogon áll a fejlődés / tudomány útjába? Dugják fel a monopóliumukat a seggükbe. Csináljanak jobb netet, vegyék fel a versenyt, ne itt pereskedjenek nekem, amiért logikusan döntök.

2020. márc. 12. 11:05
 9/16 Wadmalac ***** válasza:
50%

"Dugják fel a monopóliumukat a seggükbe."

Nem érted.

Ebben az esetben a Starlink lenne a monopólum, ami kinyírhatna minden más net-szolgáltató, utána meg egyeduralkodóként azt tehetne, amit akar.

Erről szól a monopol-tilalom.

A Microsoftot már azért megcseszték, mert előtelepítve szádba tolja a saját böngészőjét a konkurensek előtt.


Ha lesz otthon, egyedileg, egyénileg elérhető Starlink, most mondom, hogy JÓVAL drágább lesz, mint egy átlagos mondjuk Invitel kábel.


Aztán majd szépen piaci versenyben lassan szorítgatják lefele egymás árait.

2020. márc. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Tudom mi a monopólium, és értettem. Úgy értettem, hogy a monopóliummal való vádaskodásukat dugják fel a... na mindegy.

Az a baj, hogy annak, ahogy te leírod a projektet, úgy nem sok értelme lenne egyáltalán belevágni az egész Starlinkbe és beleölni a sok pénzt. Szerintem meg igenis itt az ideje, hogy Elon monopóliumot hozzon létre internet terén, a szolgáltatók ideje lejárt. És szerintem meg fogják csinálni. Te szimplán nem bízol eléggé a megváltónkban, az a baj. Én MOST megmondom neked, hogy meg fogja csinálni, és működni fog 2021-re.

2020. márc. 12. 16:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!