Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Kálium nitrát melegitése?

Kálium nitrát melegitése?

Figyelt kérdés
Mivel a kálium nitrát egy olyan anyag ami beszivja a nedvességet a levegőből,sokat veszit az aktivitásából. Ahoz hogy visszanyerjük,meg lehet e melegiteni? Gondolok én itt sütőre például.És ha igen,meddig?Hány fokon?

2020. márc. 19. 09:43
 1/4 Wadmalac ***** válasza:
Nem kevered a kálium-nitrittel? Mert az tényleg higroszkópos.
2020. márc. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem,ennek is hasonló a hatása,emelett tanácsoltak hogy melegítsem,csak azt nem tudom hogy meddig,hány fokon
2020. márc. 19. 17:47
 3/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nem kéne túlságosan, mert az a fő dolga, hogy bomlásakor égéssegítő.

400 fok körül van a hőbomlása.

De szerintem 100 fok fölé melegíteni értelmetlen és esetlegesen veszélyes is, ha kaphat magasabb hőcsúcsokat közben.


Szerintem 100 fok alatt inkább hosszabb szárítás, mint melegebben gyorsabb.

Ez elvileg kristályvizet nem vesz fel, ha jól tudom. Akkor pedig sima kipárologtatás kell csak.


Ez csak tipp, de szerintem 40 fokon is elengedi a vizet pár óra alatt.

2020. márc. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
334 °C az olvadáspontja ez alatt nem bomlik. Fel lehet rakni egy edénybe a tűzhelyre és ez alatt a hőmérséklet alatt melegíteni. Semmi baja nem lesz neki. 100°C alatt sütőben túl sokáig kellene szárrítani. Minél melegebben van szárrítva, annál kevesebb időt kell szárrítani.
2020. márc. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!