Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért hallom a vonatot éjjel...

Miért hallom a vonatot éjjel 3 körűl, mikor egyébként soha nem hallom és messze is van a sín?

Figyelt kérdés

Légvonalba 3.5 km-re van mind a kettő megálló, a sínek is. Wc-n ülve szoktam hallani a vonatot, hogy kűrtöl meg , hogy halad ( sikuhu) , de csak éjjel 2-3 között. Egyébként ami felerösíti a hangot az egy bádog szellőző, régen onnan tudtam, hogy Ikarus jár a vonalon, hogy annak a hangja beszűrődött mert a fém felerősítette a hangot.


De eddig a vonatét nem hallottam , csak ha éjjel volt dolgom a slozin.


2020. márc. 23. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Éjszaka kisebb a zajszennyezés. Magyarán nagyobb a csend. :) Emiatt jobban hallod.
2020. márc. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ja, azt gondoltam bonyeszebb. Köszi.
2020. márc. 23. 14:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Bonyeszebb hát.
2020. márc. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
illetve számít a szél. Ha ez pont tegnap vagy ma történt, akkor lehet nem a szokásos szélirány volt. Az elmúlt napokban keleti szél fújt sok helyen, ami nem a normális irány, ami többnyire nyugati:)
2020. márc. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!