Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Tudományok » Egyéb kérdések

A kérdés

A Josephus-problémára jó ez a függvény?

Nemrég hallottam erről a problémáról, és nagyon megtetszett.

[link]

Amiket találtam ezzel kapcsolatban, ott mindenhol a rekurzív megoldást írják, illetve hogy milyen érdekessége van a bináris átírásnak (amit nem értek teljesen, de majd lesz még időm foglalkozni vele).

Kicsit utánagondoltam a dolgoknak, és ezt a függvényt találtam; ha 1...n-ig megy a számozás, akkor n ember esetén a győztes sorszáma:

2*(n-2^[log(2)(n)])+1, ahol a kitevőben lévő log(2)(n)-nek az alsó egészrészét vesszük. Pár számra megnéztem, és jó eredményt adott vissza.

Ezt eddig nem láttam sehol, de naiv gondolat lenne -ha egyáltalán jó-, hogy én fedeztem fel elsőként.

Minden választ előre köszönök!

Keress kérdéseket hasonló témákban: matematika, probléma, függvény

márc. 26. 01:46  Privát üzenet  

A válasz

[link]

FORMULA

a(n) = 2*(n - 2^floor(log_2(n))) + 1

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont márc. 26. 10:30 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor jól gondoltam :)

# 2/2Időpont márc. 26. 15:28 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Szerintetek hogyan alakulhatnak Magyarországon a koronavírus fertőzöttek száma a továbbiakban?
Valaki el tudja magyarázni, hogy az |3 (x+1) -6|-2 függvénynek miért "W" a képe?
Mi a szuperfüggvény-képzés funkcionális gyöke?
Tudtok olyan algoritmust mondani, aminek a futási idejét kiszámolni O (n! ) lenne?
2^ (g o f^-1 o lb o (1 + 2^ (f o g^-1 o lb) ) ) mikor 2 g (1/2 f^-1)?
Mely függvények Carleman mátrixa nem hasonló semmilyen diagonális mátrixszal?

Kérdések a Tudományok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!