Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Távirányítós repülőgépet...

Távirányítós repülőgépet hogyan kell tervezni?

Figyelt kérdés
Hogyan kell a paramétereket kiszámolni, a szárny hosszát, elhelyezkedését a törzsön, meg minden ilyesmit? Van erről könyv/PDF vagy videó? A Google-n többször megnéztem már, de eddig nem találtam semmi használhatót

2020. ápr. 15. 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mármint beírtad a google-be, hogy "how to design a rc plane" és erre nem adott találatot?
2020. ápr. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De adott, csak olyanokat amiben már egy megtervezett repülőgépet építenek meg, de olyat nem amiben magát a tervezést mutatják be
2020. ápr. 15. 15:03
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy nem szokás nulláról tervezni a modell repülőket (mindegy, hogy RC vagy sem), mert az elég összetett aerodinamikai, statikai, általában mérnöki feladat. Nem azt mondom, hogy agysebészet, de azért nem egy két perces jutub videó kategória, már ha komolyan akarod csinálni.

Gugli javaslat: model airplane aerodynamic design

2020. ápr. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2020. ápr. 15. 15:12
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Ha valóban te magad akarod tervezni és nem modellező boltban készen megvásárolni, akkor nem árt előzetesen néhány aerodinamikai ismeret. Mielőtt RC modellel próbálkoznál előtte nem ártana végigjárni a szamárlétrát mondjuk úgy, hogy egyszerű vitorlázó modellek építésével kezded. Persze ennek is több kategóriája van. Ezeknél megtapasztalod a legszükségesebbeket. Aztán később rátérsz az RC vitorlázó modellekre. Ez sokkal nagyobb művészet mint egy motoros RC modell. Ezután már csak egy ugrásnyira leszel attól hogy saját magad tervezz és építs RC motoros modellt. Viszont egy távirányítású motoros modell is csak akkor lehet igazán izgalmas, hogyha nem holmi villanymotor hajtja mint manapság, hanem mondjuk egy 8-10 cm³-es robbanómotor és a gép nem ezekből a mai ilyen-olyan műanyag habokból készül, hanem klasszikus anyagokból, mint pl.balsa fából, vékony rétegelt lemezekből, fenyőlécekből stb. Ha végigjárod ezt, akkor elmondhatod magadról, hogy értesz is hozzá.
2020. ápr. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszadónak a "nem holmi villanymotor hajtja, mint manapság" kezdetű részét hagyd nyugodtan figyelmen kívül, az elektromos modellektől a világon jobb dolgot ki se lehetett volna találni. A nitrós motorral csak a baj van, szenvedés vele a modellezés. Az elektromosba akkut töltesz,bekapcsolod és repülsz egy órát. És élvezed a repülést, nem azon aggódsz hogy mikor áll le a motorod.


Egyébként nem szokás nulláról saját gépet tervezni. Ha építettél már néhány gépet, képben vagy az aerodinamikával, és azzal hogy mi mit bír el, akkor megpróbálkozhatsz egy lap 3D gépet csinálni, annak nincs szárnyprofilja, csak néhány szénszálas merevítője. De előtte tudd, hogy hogyan viselkedik egy jó repülő, és hogyan tudod úgy irányítani, hogy ne törd össze.

2020. ápr. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

A legtöbb modellépítő, aki csinál teljesen saját repülő dizájnokat, még ha nagyon jó aerodinamikai ismeretei vannak, akkor is főleg empirikus alapon dolgozik, éppen, mert az egésznek a "számolós" aerodinamikája mocskos bonyolult.


Kitalál egy koncepciót, majd azt csiszolgatja, iterál több előzetes modellen át az ideális megoldás felé.


És közben kismillió modellt tör xarrá.


[link]

2020. ápr. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
üdv van róla konyv is <Repülőmodellezés II. - Az elmélettől a gyakorlatig minden szinten>de eboll van egy másik fajta is amit ugyan az a szerzö irt Hársfalvi Sándor. Nekem megvan és én is elszeretnék kezdeni épiteni de nehéz. remélem tudtam segiteni.
2020. ápr. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 EagleHUN ***** válasza:

Csak a kérdésre:

Amennyiben aerodinamikával foglalkozó rakétamérnök vagy minden további nélkül meg tudsz tervezni egy igazi illetve egy működőképes modell gépet is.


Ha nem akkor meg jobban jársz ha már megtervezett kipróbált modellt építesz kész rajzokból és építési instrukciókból.

2020. jún. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!