Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy szociopata ismerősöm...

Egy szociopata ismerősöm állítása szerint egy titkos szervezet tagja. Lehet benne valami, vagy teljesen téveszmés?

Figyelt kérdés

Szerinte ő és még pár ezer ( vagy több) különlegesen intelligens ember fogja kiirtani az egész emberi fajt a föld színéről. A szervezet neve Halcyon. Idézem, miket vázolt fel.


,, Az emberi civilizáció utolsó hajnala 2038 július 10. napján virrad fel. Addig tőlünk élj és alkoss, szeress vagy gyűlölj, éld a napjaid hasznosan vagy pazarold őket, ahogy tetszik. "


,, Ha addig nem halsz meg természetes módon, vagy nem végez veled egy ellenséged - vagy a saját elméd, láthatod az emberi faj utolsó csodáját."


,, 800 000 000 megatonna fogja a Földet belülről szétszaggatni, a darabok 83%-át a Nap felé lökve.

184 antianyagbomba 20 és 40 kilométer mélyen a kéreg alatt.

Ezek nem csupán darabokra szabdalják a kérget - de a magmában és az alatta elhelyezkedő köpenyben és magban zajló lassú nukleáris folyamatokat kaszkád reakcióvá gyorsítva gyakorlatilag valóban apró darabokra tépik a bolygót. Az addigra 16 milliárdos népességű emberi faj a detonáció után öt másodperccel az utolsó emberig halott lesz. Bár addigra már én is halott leszek. Amit sajnálok."


Erre írtam neki röviden összefoglalva, hogy ez ostobaság, az emberi faj felett senki se dönthet, csak maga az egész emberiség. Erre ezt írta : Magunk is ebben reménykedtünk. De a bolygó ökoszisztémája oly mértékben károsodott, hogy semmi sem állíthatná meg az emberi fajt a csillagközi térbe való kijutástól.

Így a kezünkbe vettük az irányítást, először csak pár ezren, mostanra pedig elértük a létszámot, amely szavatolja a sikerünket.



,, Így van. Nincs isten. Felsőbbrendű fajok vannak, de olyan messze tőlünk, hogy semmilyen befolyással nem bírnak felettünk. Akár nem létezők is lehetnének.

Ellenben az emberek mindig is pusztították egymást.

Az egy kilotonnás atombomba megölte Hiroshima lakosságát, a kevés túlélőt halálig tartó kínra kárhoztatva.

Okos emberek fejlesztették. Ostobák használták.

A mi fegyvereink nem háborús fegyverek. Ez nem megtorlás.

Ez az egyetlen megoldás, hogy az ember eltűnjön a multiverzumból.

Zseniális emberek fejlesztik. És vetik be.


Hinni abban hiszel, amiben csak akarsz és ott keresed a vigaszod, vagy a boldogságod, ahol a képességeid engedik. "


,, De ez számodra és számomra is előnyös. Az átlagos emberi agy nem bír el olyan gondolatokat, mint amikkel az én agyam foglalkozik.

Képes vagyok érezni. Bármit. És képes vagyok kikapcsolni, ha más dolgom van. Egyetlen egyszer hibázott az agyam életem során. Kis híján meg is haltam miatta.

A felszínen csak egy furcsa ember vagyok, hibbant szokásokkal.

Ami igazán vagyok, nem látta senki, nem érti senki, és nem is fogja más, csakis én. Pár tagunk kénytelen párosodni, mert a terv végső fázisához gyerekek is szükségesek lesznek, s értelemszerű, hogy a legjobb utódokra jó képességű szülőkkel van esély, és azok ideális fejlődése harmonikus környezetben biztosítható.

Így ezeknek az embereknek meg kellett ismerniük egymást, ilyen mélységig. Kihívást jelentő, végül sikeres vállalkozás volt, és az utódok boldogan, gyorsan fejlődnek és máris bámulatos képességekkel bírnak, a legtöbbjük már tíz éves kora előtt akadémiai képzését tölti. Itt jegyzem meg, minden tagunk legalább két tudományterületen kell rendelkezzen akár formális, akár informális tudással professzionális szinten.

Én az informatika, a matematika, a kémia, a fizika és a pszichológia, valamint a hadászat területén rendelkezek kiemelkedő, és sok más területen megfelelő tudással.

És remekül tudom álcázni magam, ha kell. "


És van még pár hasonló. Nem tudom eldönteni, hogy ő most egy remek történet mesélő, vagy tényleg egy téveszmés, esetleg egy veszélyes szektatag. Lehet tudni bármit arról, honnan és hogy ollózta ezeket össze? Szerinte - nyilván - minden netes forrás ostobaság, ami eltereli a figyelmet az igazságról.



2020. máj. 10. 20:25
1 2
 11/13 Wadmalac ***** válasza:
74%

"Ilyeneket kitalál csak úgy a trollkodás öröméért? Ebből neki semmi haszna."


Hol a haszna annak, amikor valaki Napóleonnak képzeli magát?


Sajnos az, hogy valaki átlag feletti intelligenciával rendelkezik, nem biztosíték arra, hogy nem őrül meg.

Sőt.


Ki tudja, lehet, hogy tényleg van pár hasonlóan defektes ember, akivel egymásra találtak és erősítik egymás téveszméit.


De tényleg nem kizárt, hogy csak veled trollkodik és jól szórakozik.


A sok-sok nulla megatonnás antianyag-bombánál végképp bukott a történet.


Egy kiló antianyag előállításához szükséges energia elég feltűnően szívná a világ energiakészletét vagy 100 évig.

És nincs miben tárolni.

2020. máj. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

"hím*rválkodasból élt a mekis melója mellet"

"Elmondása szerint mindig is ilyen okos volt, 5 évesen már tervrajzokat készített. "


Na jó ezt már nem lehet komolyan venni.

2020. máj. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Szirty ***** válasza:
Volt már sok világvége jóslat amin túl vagyunk.
2020. máj. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!