Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A könyv olvasáss, hogy segíthe...

A könyv olvasáss, hogy segíthet pl. A helyesíráson vagy a szókincsen, ha bennem nem maradnak meg a szavak, vagy ahogy megfogalamazás és nem is azt figyelem, hogyan írja le a történetett, hanem a tartalmát? Kettőre egyszerre nem tudok figyelni.

Figyelt kérdés

Érzem, percről percre butább leszek. Mindig érzek vmi fura érzést, sugárzást, lökést az agyamban és hülye vagyok és most még jobban.

Így elkeztem olvasni. De ez csak úgy magától jön, hogy az olvasás javít dolgokat vagy figyelni kell rá?


2020. máj. 12. 09:30
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Tudat alatt fejleszt az olvasás. Ha úgy érzed, egyre butább vagy, akkor kérd meg a szüleidet, vigyenek pszichiáterhez!
2020. máj. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Első köszönjük a semmit.

Kérdező

Nylván ki lehetsz merülve, godolom lelkileg is megviselt a karantén. pihent ki magad és próbáld szeretni amit olvasol így a leghatékonyabb. ha páncélt húzol magad köré , csak a saját dolgodd nehezíted meg és ki is merít.

Olyan ez mint a légzés nem kell tudatosan figyelni tudatalattink rögziti.

2020. máj. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"ez csak úgy magától jön, hogy az olvasás javít dolgokat vagy figyelni kell rá?"

Magától jön, de nem egy-két könyv után. Olvass rendszeresen, legyen a napi rutin része, hogy délután vagy este mindig olvasol valamennyit. És persze olyan könyvet válassz, ami érdekel, amit élvezel. Lehet sci-fi, krimi, kalandregény, misztikus novellák, mindegy. Szép lassan kialakul majd az igényed a szépen összerakott kerek mondatokra, az egységes, átlátható írásképre, stb.


"Kettőre egyszerre nem tudok figyelni."

Ez csak tipp, nem biztos, hogy mindenkinél így működik, de próbálj úgy olvasni, mintha felolvasnád valakinek, vagy valaki olvasná és az ő hangját hallgatnád. Tehát ne csak végigfuss a sorokon, hanem magadban formáld, "ízleld" a szavakat, mondatokat, halld magadban a mondat hanglejtését, dinamikáját. Én pl. kimondottan lassan olvasok, valószínűleg épp emiatt. De nekem így jó, nekem ez plusz élményt ad. :)

Ha pl. gyorsolvasás jelleggel végigfutsz a kérdéseden, akkor érthető a szöveg, végül is benne van minden infó, de ha úgy olvasod, ahogy próbáltam fentebb leírni, mondjuk mintha hallanád valakitől, akkor te is érezni fogod, hogy valami nem kerek. Amikor írsz valamit, akkor is olvasd vissza ilyen módon.

És ne légy türelmetlen magaddal szemben, mert csak frusztrált leszel tőle. Ez nem gonoszság, segíteni próbálok.

2020. máj. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mindig érzek vmi fura érzést, sugárzást, lökést az agyamban és hülye vagyok és most még jobban."

Ezt tényleg erősítheti a mostani helyzet. Csak találgatok, de ettől függetlenül is nem vagy túl ingerszegény környezetben? Vannak barátaid? Ha csak a neten és telón tartasz kapcsolatot másokkal (vagy még ott sem) az is okozhat ilyen érzést. Mozdulj ki (ha a vírus engedi), beszélgess élőben, csinálj másokkal közös programokat, stb.

2020. máj. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsó: a családommal nincs jó kapcsolatom, mindig felhuznak, egy percem nincs nyugton. Vannak barátaim, de így a virus miatt csak egyel tartom a kapcsolatott. De am ők nem olyan bulizosak mint én, ami elég unalmas, de ez van.

Sok tényező zavar és ez nagyon érdekelne miért van.

2020. máj. 21. 19:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha iskolás vagy, akkor kérdezz rá, hogy van-e iskola-pszichológus a suliban. Ő valószínűleg fog tudni válaszolni erre az utóbbi kérdésedre.
2020. máj. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egykor küldtek pszichológushoz, de akkor még nagyon utáltam őket. Túl kedvesek, amitől frászt kapok olykor és rámjön az undor
2020. máj. 21. 21:04
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig egy jó lehetőség, hogy választ kapj, esetleg még segítséget is. Tekints rájuk úgy, mint kedvességre programozott robotokra, úgy hátha jobb egy fokkal. :))
2020. máj. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!