Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Magas termékenységi ráta...

Magas termékenységi ráta mellett a népesség milyen lesz az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

középkorú (middle-aged)

fiatal (young)

idős (senior)


Nem találtam ehhez kapcsolódó tudományos írást, ha esetleg valaki igen,és tudja a választ,azt nagyon köszönöm előre is.


2020. máj. 22. 23:51
 1/3 anonim válasza:
0%

A magas termékenység azt jelenti, hogy könnyedén jöhet létre utód ideális esetben, de ez nem jelenti azt, hogy fog is.

Emberek:

Ha ésszerűen közelítjük meg, szerintem csak kis mértékben befolyásolja a dolgot, hiszen aki akar gyereket, annak lesz, aki nem hiába termékeny. Úgy gondolom, maradna a középkorú helyzet.


Állatok:

Az állatok ösztönösen élnek és szaporodnak, tehát nem gátolja a népesség növekedését a szabadakaratuk. Ezáltal a népességük fiatallá válhatna, de a természet egyensúlyát nehéz kibillenteni, hiszen ha megnövekszik egy állatfaj populációja (már pedig a termékenységgel náluk ezzel is számolhatunk), meg fog növekedni a táplálékláncban felettük álló egyedek száma is, hiszen ha több a kaja, több marad életben/több születik.


Úgy gondolom tehát, hogy a népesség átlagos korát nem feltétlenül befolyásolja nagy mértékben a termékenység sem emberek, sem pedig állatok tekintetében.

2020. máj. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

#1 Nem termékenységről van szó (biológia), hanem termékenységi rátáról (társadalom), azaz az egy nőre jutó születések számáról.


Ha ez olyan egyszerű kérdés, amilyen egyszerűek ezek a válaszlehetőségek, akkor a megoldás: fiatal lesz az ilyen társadalom, a lakosságban életkor szerint a fiatalok lesznek túlsúlyban (piramis alakú korfa).

2020. máj. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Én is a fiatalra gondoltam.

Csak ezek a válaszlehetőségek vannak.

2020. máj. 23. 11:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!