Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mik a legkisebbtől terjedő...

Mik a legkisebbtől terjedő katasztrófa a legnagyobbig? Gondolok pl. A vírus a legkisebb, es a legnagyobb pedig a nagy reccs. Van valami lista, skála?

Figyelt kérdés

2020. máj. 30. 16:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi az a "nagy reccs"?????
2020. máj. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
[link] :P
2020. máj. 30. 17:17
 3/12 anonim ***** válasza:
Köszi, erröl nem hallottam eddig. Öszintén szólva azt hittem, valami humoros hülyeséget jelent, bocs!
2020. máj. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem humoros, ez tudományos tény! :D

Na és leírod a véleményedet hogy mik a legkisebb-legnagyobb katasztrófák amik a teljes emberi fajjal végezhetnek? Gondolok itt a vírusra.

2020. máj. 30. 17:51
 5/12 anonim ***** válasza:

Félreérthetö volt a válaszom, a kérdésedkor gondoltam arra, hogy hülyéskedsz!


Igazán nem hiszem, hogy van olyan lista, amire kiváncsi vagy, de szerintem sokkal nagyobb veszélyt jelent a környezetszennyezés, sajnos MO-on eléggé rosszul állnak az emberek ehhez a kérdéshez.

A legtöbbször azzal jönnek, hogy ha "mindenki" hanyagolja a környezetvédelmet, akkor "miért éppen ö" tegyen valamit - pedig ez az egyetlen megoldás, ha én teszek valamit, meg te teszel valamit, meg ö is odafigyel kicsit, akkor a végén rengeteg kisember lép, és ezzel valami változik jó irányba idövel.

De nem "téríteni" akarok, csak ez a személyes véleményem, és ahol lehet, ott megpróbálok minél kevesebb kárt okozni a világnak.


Nem tudom, ez megfelelö válasz-e neked, remélem igen.

2020. máj. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja, és a vírus témája: ez ugyan komoly dolog, de egész biztos, hogy ettöl nem pusztul ki az emberiség, a legrosszabb esetben is csak egy erös szelekció lehet belöle. Az emberiség történetében igen sok komoly, veszélyes vírusos, baktériumos járványok voltak, az emberiséget erösen megtizedelték, de mindig maradtak ellenállóbb csoportok a végén.
2020. máj. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem. Ilyen nem is lehet, mivel egy járvány, egy földrengés, egy vulkánkitörés hatása is olyan széles határok között változhat, hogy lehetetlen általánosítani.
2020. máj. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az ember szempontjából? Mert akkor egy bizonyos vírus lehet ugyanolyan hatásos, mint a a nagy reccs. Nem hiszem, hogy számít mi okozza a katasztrófát, ha a végeredmény ugyanaz.
2020. máj. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Itt nézz körül: [link]
2020. máj. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"A vírus a legkisebb"

Én nem mondanám, mert általában a járványokat érdemes megnézni. Régóta sejthető, hogy egy komolyabb járvány csúnyán meg tudná tizedelni az emberiséget, és ez csak a közvetlen hatás. Ez a mostani szinte csak egy főpróba volt, és nem vizsgáztunk túl jól.

Amúgy elég sok dolgot kéne felvenni a listára, pl. nemzetpolitikai, vallási, ideológiai, területi, népvándorlási, stb. összezördülések, édesvíz hiány, sáskajárás és egyéb különféle káros fajok túlszaporodása, vízszint emelkedés, klímaváltozás és az új egyensúlyi helyzet, ózonréteg vékonyodása és UV sugárzás növekedése, szupervulkán kitörések (vagy csak a nagyobb kitörések is évekig gondokat okozhatnak), földrengések és cunamik, aszteroidák, közeli és/vagy erős szupernóva robbanások, gamma-felvillanások, erős napkitörések, Nap komolyabb instabilitása (bár ez mostanában nem várható) vagy majd az öregkori halála, vándor bolygó gravitációs hatása a földpályára, mágneses pólusváltás civilizációs és közvetett élettani hatásai, ... stb. Szerintem elég hosszú lenne a teljes lista.

2020. máj. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!