Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért ülnek már órákkal a...

Miért ülnek már órákkal a kilövés előtt bent az űrhajóban az utasok?

Figyelt kérdés

kb fél 5 fele ránéztem a SpaceX kilövésének live streamjére de már akkor bent csücsültek az astronauták nem túlzás az hogy órákkal előtte már bekötik őket

elég stresszes lehet órákon át izgulni hogy megyünk nem megyünk :)


2020. máj. 30. 20:21
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

órákon át azon gondolkozni hogy vajon az űrrepülőt és a rakétát is annyira tesztelték mint az új tesla betörhetetlen üvegét

én nem bírnám :S

2020. máj. 30. 20:25
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Azért, hogy biztosan ne késsenek el.
2020. máj. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%

Azért olyan korán még nem ültek be. Kb 2,5 - 3 órával korábban ültették be őket a kilövés időpontja elé. Tesztelni kell a rendszereket, a kommunikációt, lezárni a hatchet, tesztelni hogy nem-e leakel a kapszula, feltölteni a rakétát üzemanyaggal, stb...

Inkább üljenek be korán és teszteljenek le mindent, minthogy később és akkor kapkodni kelljen.

Egyébként nem hinném hogy nagyon stresszelnének. Már mindketten voltak kilőve, az egyikük kétszer is. Mindketten nagyon tapasztalt tesztpilóták, ez a fő oka amiért őket választották a misszióra. Illetve a ruha és az ülések is nagyon kényelmesre vannak tervezve.

2020. máj. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

én úgy emlékszem hogy fél 5-5 óra felé már replay volt az a videó amin bent ülnek és várakoznak de mind1 is nem számít +-1-2 óra

csak a kilövést lehet megnézni vagy pl ahogy dokkolnak is?az jobb lenne

2020. máj. 30. 20:54
 5/17 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%
Szerintem folyamatosan menni fog a live, a dokkolás is nézhető lesz egészen biztosan. Ha nem is fog menni végig, arra visszakapcsolják valamennyire korábban. Meg szerintem a dedokkolást is láthatjuk majd.
2020. máj. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%
Illetve ami még fontos lesz a kilövés után az a rakéta visszatérése a Földre. A SpaceX számára ez a legfontosabb része, hiszen ez tulajdonképpen inkább a rakétának a tesztje, mint a NASA Crew Dragonjának, mert ha a rakéta újrahasznosíthatóan visszatér, azzal beindulhat a kereskedelmi űrutazás.
2020. máj. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%
Na jó meg azért persze az is nagyon fontos, hogy a Crew Dragon teljesen automatikusra van tervezve, ezt a részét tesztelik most, hogy mennyire képes a rendszer automatikusan dokkolni, stb... Akárhogy is, nagyon sok múlik ezen a misszión.
2020. máj. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert tesztelni kell a rendszereket, ruha nyomáspróba egyebek, aztán rájuk zárják az ajtót és aktiválják a "menekítőrendszert" és utána elkezdenek feltankolni. Ez ennyi időbe telik. Amúgy nem izgulnak, ezek profik.
2020. máj. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

" mert ha a rakéta újrahasznosíthatóan visszatér, azzal beindulhat a kereskedelmi űrutazás."

Nem akarom a kis világod összetörni de már tucatnyi alkalommal sikerült. Ez is csak egy stock Falcon 9 ami már számtalanszor repült és sokszor landolt az első fokozat, csak eddig cargo kilövések során.

2020. máj. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 LeonScottKennedy ***** válasza:

#9:

Tudom, sokat láttam azokból is :)

Csak dramatizáltam a dolgot. És crew-al még nem volt ilyen kilövés. És jelenleg azért sokkal több ember figyel is, ha most valamilyen okból felrobban a rakéta, az sokkal nagyobb hátráltató erő lenne a SpaceX-nek, mintha korábbi teszteken robbant volna fel pár.

2020. máj. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!