Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ki az az én? Mert az agy,...

Ki az az én? Mert az agy, emlék, koponya, fej is egy testrész. És a gondolat mi?

Figyelt kérdés

2020. máj. 30. 22:11
 1/4 2*Sü ***** válasza:
84%
Ezek absztrakt fogalmak. Mi az a leves? Mert a répa az répa, a víz az víz, a só meg só. De mi a leves? Nos a leves az a rendszer, az a viszony, amivé mindez összeáll. Nem egy fizikailag létező dolog olyan értelemben, hogy a répán, vízen, són kívüli extra fizikai létező, hanem a répa, a víz, a só megfelelő kombinációja, harmóniája, és ami megfelelő kölcsönhatások révén jött létre.
2020. máj. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 LeonScottKennedy ***** válasza:
40%

Ahogy kétszersü mondja.

Te a minden létező atomodnak a kombinációja vagy.

2020. máj. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tessék, ezzel elleszel egy ideig. :)

[link]

Kis ízelítő:

"A fenomenológiai reflexió alapja a világban való lét, amelyben alanyiságunk és a vele szemben álló tárgyi létezők világának kettőssége magától értetődőnek látszik. A reflexió azonban nyilvánvalóvá teszi, hogy az alanyi és a tárgyi lét e megszokott kettőssége nem is olyan kézenfekvő, mint amilyennek első pillanatra látszik. Kis utánagondolással rájöhetünk ugyanis, hogy ez a kettősség nem létezik kezdettől fogva. Fejlődésünk kezdeti szakaszán a majdan kibontakozó alanyi és tárgyi világ eredeti egységet alkot. Benne vagyunk a valóság közegében, de nem tudatos számunkra sem alanyiságunk, sem a vele szemben álló tárgyak világa. Ezt az eredeti egységet csak a fejlődés későbbi szakaszában bontjuk ketté, midőn énünkkel szembeállítjuk a valóság maradék részét, és így létrejön az alanyi és a tárgyi világ osztottsága. Az én alanyként különbözik a valóság többi részétől, és a valóság belátható horizontja tárgy vagy tárgyi létezők formájában áll szemben ezzel az alannyal."

2020. máj. 31. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én véleményem szerint a gondolat ugyanúgy viszonyul az agyhoz, mint a motorhang a motorhoz. A koponya meg a motorház, mondjuk. Nem kell túlbonyolítani.
2020. jún. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!