Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyiket válasszam, HR vagy...

Melyiket válasszam, HR vagy ingatlan ügynökösködés?

Figyelt kérdés

Szóval őszinte leszek...

20 éves lány vagyok, jelenleg másodéves pszichológia hallgató.

Lassan vége az egyetemnek, nekem pedig dönteni kellene, hogy mi lesz tovább.

Nem igazán vannak terapeuta/klinikai pszichológia irányában terveim.

Sokkal de sokkal jobban érdekel az üzleti pszicho/ munkapszichológia/ szervezés pszichológia/ humán erőforrások. Szóval nagyjából az volt a fejemben hogy majd elvégzek egy ilyen mesterit. Az aggaszt viszont, hogy nagyon sok cégnél tapasztalt HR-eseket keresnek... amig meg én olyan szintre érek .. hát az idő. Plusz, ha előléptetést akarok a cégnél, az is idő. Szóval amíg megkapom mondjuk a HR menedzser címet.. huh.

Ennek ellenére vonz a munka, nagyon szeretek emberek közt lenni, vezetni, érdekel minden ami business, az adódó papír munkával sem lenne gond meg így tovább.

Na most, egy viszont ideje érdeklődöm az ingatlanügynök/ingatlanközvetítő állás iránt... Ez szintén azért, mert szeretek emberek közt lenni, értékesíteni imádok!! egyébként (van már benne tapasztalatom is, mivel szüleimnek saját vállalkozásuk van és gyerek koromtól az üzletelést, eladást, céges dolgokat hallgatom itthon). Továbbá, arra gondoltam hogy először ügynökként kezdeném, aztán alapítanék egy saját ügynökséget idővel.

Mit gondoltok? Melyik érné meg jobban? (Egyébként sajnos sokmindenkitől kaptam meg hogy 20 évesen korai ezen gondolkodni, de a jövőn függ ettől.. nem várhatok ölbe tett kezekkel.)



2020. jún. 6. 23:06
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibákért! Telefonról írok
2020. jún. 6. 23:08
 2/4 MLGuy ***** válasza:
100%

Keress idén egy gyakornoki helyet HR osztályon. Nézd meg a nagy cégeket (Telekom stb.) és pályázz. Szeptembertől már HR gyakornokként dolgozz.


Ingatlanos bármikor lehetsz később is, érettségi sem kell hozzá.

2020. jún. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem fognak az oledbe hullani az almaid ha nem kuzdesz ertuk.
2020. jún. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha érdekel a sales és a HR, akkor valószínűleg a legjobb helyed egy HR szolgáltatatásokat értékesítő vendor cégnél lenne a helyed, például ügynökségi toborzás vagy coach cégek. Sainos ők most eléggé érintettek a válságban, így nem lesz könnyű ezen az úton elindulni, de így mindkettőt megkapnád egyszerre. Ha nem tetszik valamelyik, akkor mehetsz tovább csak HR vagy csak sales irányba is és ilyen cégeknél vállalják általában a gyakornokok betanítását.


Annyira ne szaladj szerintem se előre, hogy mikor saját céged lesz vagy HR menedzser leszel, először találd meg az utad és próbálj ugyanilyen motivált maradni 10 év után is.

2020. jún. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!