Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az Antraktiszon igaz, hogy...

Az Antraktiszon igaz, hogy nem volt mindig jég és volt ott egy civilizáció?

Figyelt kérdés
Érdekel a történelem minden része, főleg az elfeledett vagy rejtéjes részei. Hallottam ezt az elméletet is. Van rá esély hogy igaz?

2020. jún. 7. 00:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Nem, nincs. Olyan valóban volt, hogy nem fedte jégtakaró, többször is a földtörténelem folyamán, de civilizáció biztosan nem volt rajta (már ha civilizáció alatt legalább egy átlagos ókori görög vagy római falu szintjét értjük).
2020. jún. 7. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%
Mivel a nagymértékű eljegesedése az Eocén végén történt, több, mint 34 millió éve, akkortájt nem nagyon léteztek még emberek.
2020. jún. 7. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
21%
Hogy ne lenne igaz, hát valaki egyszer leírta itt nem? Akkor csak igaz lehet.
2020. jún. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%

"Hallottam ezt az elméletet is"

ööö... Ez egy elmélet? Nekem inkább fantáziálásnak tűnik. :)

2020. jún. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

"Hogy ne lenne igaz, hát valaki egyszer leírta itt nem? Akkor csak igaz lehet." Nem itt írták le, hanem egy történelemmel foglalkozó oldalon.


"ööö... Ez egy elmélet? Nekem inkább fantáziálásnak tűnik. :)" Akkor az ennél őrültebb és idiótább elméletek mik?? Pl. lapos Föld és egyéb hülyeségek.

2020. jún. 7. 11:55
 6/22 anonim ***** válasza:
91%

"Pl. lapos Föld és egyéb hülyeségek"

Detto fantáziálás, ezer sebből vérző magyarázatokkal megtűzdelve.


"Nem itt írták le, hanem egy történelemmel foglalkozó oldalon."

Linkelnéd, kérlek?

2020. jún. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Az egyik barátom mutatta nekem.
2020. jún. 7. 13:10
 8/22 anonim ***** válasza:
88%

Azt lásd, hogy földtörténetileg nem stimmel. A jégtakaró kapcsán több 10 millió évről beszélünk, amikor még kb. gibbonszerű állatok voltunk.


"The icing of Antarctica began in the middle Eocene about 45.5 million years ago and escalated during the Eocene–Oligocene extinction event about 34 million years ago."

[link]

2020. jún. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
85%

Mi nem volt érthető az első és második válaszban? Vagy ha nem értjük, figyelmen kívül hagyjuk saját egónk védelme érdekében?

Tehát az Antarktiszon nem volt mindig jég, és soha nem volt ott civilizáció.

2020. jún. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
85%

"Az egyik barátom mutatta nekem."


Na jó, de ettől még igazán linkelhetnéd, hogy melyik történelemmel foglalkozó oldalon olvastad ezt.

2020. jún. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!