Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ki ért hozzá?Csillagászat

Ki ért hozzá?Csillagászat

Figyelt kérdés

Ez milyen távcsőnek számit?

[link]


2020. aug. 5. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Megnéztem Amazonon, 46 értékelés alapján 3.7-es átlag, sokan írják hogy macerás, a manuális és a távirányítós vezérlés egyaránt nehézkes, idegesítően nyekereg a motorja, jobb minőséget vártak a pénzükért.
2020. aug. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hu
2020. aug. 5. 13:35
 3/5 A kérdező kommentje:
Tudnál ajánlani jót?
2020. aug. 5. 13:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudok, sose volt dolgom motorizált mechanikával, és már vagy 15 éve távcsővel se. Én csak rákerestem és elolvastam, hogy mit írnak erről.
2020. aug. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az állvány lehetne stabilabb, a léptetőmotorok valóban nyekeregnek nagyobb sebességnél, de ez a léptetőmotorok sajátossága, ha csak a Föld elfordulását kell kompenzálni, akkor szinte nem is veszed észre. Szépen látszik vele a Szaturnusz gyűrűje, a Jupiter felhőrendszere is kivehető a Galilei holdakkal egyetemben még a budapesti égbolton is, és persze a Holdat is káprázatosan mutatja. Egy holdszűrőt érdemes még venni az alapcsomaghoz, mert önmagában már szinte bántóan erős a Hold fénye. A fókusz állításához kell egy kis gyakorlat, de szerintem -mindent egybevetve- könnyen használható eszköz.
2020. aug. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!