Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Időjárás előrejelzés 2 hétre?

Időjárás előrejelzés 2 hétre?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van itt olyan, aki érti ezeket az ilyen-olyan időjárás előrejelző modelleket? Most valóban minimum 2 hétre beáll a rohasztó 30+-os hőmérséklet?
2020. aug. 6. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valódi előrejelzést 1 hétre lehet mondani. A többi csak egy becslés, az elmúlt x év átlag időjárására rámondják, hogy akkor is az lesz. Hihetetlen, de kb 70%-ban bejön.
2020. aug. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt szoktam néha megnézni:

[link]

Az időkép.hu a hosszú távú előrejelzéseinél ugyanezt használja, csak ők több napra közlik (ennek mondjuk túl sok értelme szerintem nincs).

Most jövő szerdáig viszonylag kicsi a bizonytalanság: szokványos mértékű nyári kánikula, sok napsütés, csapadékra csekély esély - igazi strandidő. Fázni nem fogunk, de azért az elmúlt évtized nyarain évről évre beköszöntő 35-40 fokos forróságoknak nem fog a nyomába érni.

2020. aug. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1 Van egy másik ilyen is: holnap nagyjából olyan idő lesz, mint ma. Ha épp nincs érkezőfélben (vagy elvonulófélben) légköri front, egész jól be szokott válni. :)
2020. aug. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hosszútávú (10-14 nap) valószínűségi előrejelzés:

A napi csúcshőmérséklet majdnem biztosan (90%) 20 és 35 fok között lesz.

De ezt egy józan paraszt is tudja. Egy részeg viszont valszeg nem - de az a grafikont sem tudja értelmezni.

2020. aug. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mindenkit felfelé pontozok. :)


Nem tudom ki hogy van vele, de nekem a nyár a rémálom időszak. (az utóbbi 15 évben legalábbis) Olyan 28 fokig bírom elviselni, ha fölé megy, akkor a dolgaimat intézem hajnalban, és ha tehetem nap közben ki sem dugom az orrom. Azt mondják a "nyári gyerekek" általában a nyarat imádják. Hááát, akkor én vagyok a kivétel, én ősszel, és télen érzem magam a legjobban. Télen, mikor mindenki húz még két pulóvert a télikabát alá, meg egy macskanadrágot a gatyája alá, én akkor bányászom elő a kabátomat a szekrény mélyéről. Ősszel, télen szeretek túrázni, kirándulni, még havat lapátolni is imádok -amire az elmúlt években egyre kevesebb a lehetőség-, de a nyári tevékenységeket ki nem állhatom. Számomra most minimum másfél-2 hét rémálom kezdődik el, sőt, valamelyik előrejelzés szerint még 08.21-el sem leszünk 30-31 alatt. De hát ilyennek is kell lenni, ha bírjátok, élvezzétek ki helyettem is. :)

2020. aug. 8. 07:31
 6/7 anonim válasza:
Mint látod sok nap telt el és még kitartóan süt a nap. :D
2020. aug. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6-os, feltűnt, köszi! :D Alig élek...
2020. aug. 30. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!