Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetséges e patológiai...

Adele20 kérdése:

Lehetséges e patológiai látogatás ha boncmester az álomszakma?

Figyelt kérdés
sziasztok tudom kicsit fura kérdés lehet de nem találtam semmit erre vonatkozólag ezért gondoltam itt megkérdezem.... Boncmester szeretnék lenni de a legtöbb helyen az OKJ-hoz kérik a patológián/hullaházban eltöltött x időt... a kérdésem az hogy hogy lehet meglátogatni egy boncolást,bekerülni egy patológiára ha nincs ismeretség viszont ez az a szakma ami vonz??? Sok helyen olvastam hogy a nőket nem preferálják ebben a szakmában! Előfordulhat hogy így be sem engednek majd egy boncolás megtekintésére???

2020. aug. 23. 10:35
 1/7 anonim válasza:
57%
Senkit nem engednek be csak úgy...
2020. aug. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy felvegyenek arra a szakra ahhoz csak nem kérik a patológián eltöltött időt.

A képzés alatt ellenben elrendelhetnek neked kötelező gyakorlatot. Az egész más mert akkor hivatalosan veszel részt rajta amit leigazolnak neked.


Én ugyan nem ebben a körben mozgok, de engem sem engedtek volna be egy bányába szakirányú aktív tanulmányok nélkül. Ezért gondolom, hogy itt is így van.

2020. aug. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..


Egy kis probálkozással biztos bejutsz ismeretség nélkül. Ha nem tünsz elmebetegnek és van normálisan hangzo indokod akkor szinte biztos hogy beengednek.

2020. aug. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

A nőket azért nem preferálják, mert sokszor nehéz fizikai munka. Testek emelgetése, csontfűrészelés.

Mi vonz annyira a szakmában? Tisztában vagy vele, hogy a patologiai munkában mi a boncmester feladatköre, és mi nem az övé, hanem az orvosé?

2020. aug. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az OKJ VIZSGÁHOZ kell a gyakorlat szerintem itt is, mint minden másiknál is. De azt meg a tanfolyam alatt fogod megszerezni, akkor persze, hogy beengednek.

De csak úgy max akkor, ha van egy patológus ismerősöd, aki elég fontos ember ott a kórházban, hogy gond nélkül bevihessen.

Egyébként nő is lehet boncmester, de tényleg nem nekik ajánlott, mert a 120 kg-os holttestet is mozgatni kell és ez a boncmester feladata.

2020. aug. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudom hogy mivel jár a szakma és tudom mi a boncmester feladata ettől eltekintve is úgy érzem hogy ezt szeretném csinálni.... Valamint közben utána jártam jobban a dolgoknak és valóban magához a képzéshez kell az 1 év patológián eltöltött idő viszont boncsegédként ami szintén egy külön tanfolyam viszont amihez csak 8 általános kell... azért megpróbálom a lehetetlent és utána érdeklődöm a látogatás lehetőségeinek is... köszönöm a segítő szándékú válaszokat
2020. aug. 23. 13:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor előbb végezd el azt, úgy nyilván lesz bejárásod a boncterembe, hiszen szakmabeli leszel. Utána tudsz jelentkezni boncmesternek.

Bár ha maga az ember, az anatómia is érdekel és nem riadsz vissza a nehéz képzéstől, én biztosan inkább patológus szakorvosnak mennék. Sokkal több mindent csinálhatsz, vizsgálhatsz és fizikailag sem olyan kemény, nem te emeled, rakosgatod, mosod, öltözteted fel a halottat.

2020. aug. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!