Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet emlékeket...

Szerintetek lehet emlékeket beinjektálni belénk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kíváncsi vagyok hogy ti mit mondtok.

Tehát a kérdésem az,hogy meg lehet e ezt csinálni. Hogy meg lehet az csinálni,hogy betelepítsük a fejünkbe az egész wikipédiát:-DD

Mesterséges szemet például tudunk már csinálni [link] .

Akkor hasonló módon ezt meg lehetne csinálni? Csak a linkben nem emlékről van szó,hanem a látásról,képfelvételekről.

A normális válaszokat köszönöm!


2020. okt. 6. 15:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem olyan egyszerű, mint a sci-fikben. Lehet hogy valaha képesek leszünk rá, de az nem a közeljövőben lesz. Az emlékezés pontos idegi mechanizmusairól még nagyon keveset tudunk.
2020. okt. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Mesterséges szemet például tudunk már csinálni"

Szerintem egy fajta válaszra vársz, azon kívül nem is olvasod egyiket sem. A linkelt cikkben is csak egy tervről van szó, amit jelen tudásunk szerint nem fognak tudni idegileg úgy illeszteni, hogy az agy fel tudja dolgozni. De ezt is leírták már a hárommal korábbi ugyanilyen kérdéshez...

A főkérdésre pedig: még hosszú ideig biztosan nem.

2020. okt. 7. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

#2-es én minden féle értelmes választ elolvasok,fel is pontoztalak.

2020. okt. 7. 06:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!