Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok Elon Musk...

Mit gondoltok Elon Musk cégének az eredményeiről? Jó úton járnak? Többi lent.

Figyelt kérdés

Egy kis bevezető

A Neuralink (Elon Musk cége) augusztus végén tartott egy bemutatót.

A bemutató leglényegesebb része az volt,hogy az egyik disznónak olvasták az agyi aktivitását. [link]


Első körben betegségeket akarnak gyógyítani (pl.Parkinson-kór),a távolabbi jövőben pedig létre akarják hozni a gondolatolvasást.


Persze vannak kételkedő emberek:

Ilyen például a Newcastle-i Egyetem idegtudomány-professzorát, Andrew Jackson: [link]


Igaza van az idegtudósnak?


Szerintetek milyen sikereket fog elérni a cég?



2020. okt. 14. 18:08
1 2
 11/18 Wadmalac ***** válasza:
51%
Elméletben igen. Csak szerintem jobb nanotechnika kell még ahhoz, hogy valakinek sérülés nélkül csináljunk tűpárnát a szürkeállományából.
2020. okt. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Értem.

De akkor nem 1000 elektróda kéne,hanem sokkal több,nem? Meg szerintem elég kockázatos lenne.

2020. okt. 15. 10:05
 13/18 Wadmalac ***** válasza:
62%

Fene tudja, nem tudjuk, milyen jelmátrixokat kéne tudni azonosítani, lehet, hogy ezer tű sok is, lehet, hogy millió is kevés.


"Meg szerintem elég kockázatos lenne."

Ma biztosan.

De ha tudunk produkálni jócskán sejtméret alatti szigetelt, testbarát bevonatú elektródokat és ugyanebben a méretpontosságban 3D-ben pontosan elvezetni is, akkor működhet.

De az is lehet, hogy nem kell az axonokat-denriteket szurkálni, elég a közelében elektromágneses érzékelőt tenni. Csak ugyanilyen kicsit.


Szerintem ez nagyon sci-fi még.

2020. okt. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nem értem,hogy miért lett lepontozva Wadmalac. Na mindegy,én hasznosnak találom a válaszait:)

A lényeg az,hogy nem értjük az agy működését és sok-sok dolog kell még.

2020. okt. 15. 10:26
 15/18 Wadmalac ***** válasza:
41%

"Nem értem,hogy miért lett lepontozva Wadmalac."

sokan csak azért teszik, mert ott a nevem és életük fontos eleme utálni valakit. :) Aki valamivel nem ért egyet, azzal meg lehet vitatni, aki csak pirosozik, az értéktelen infót nyújt.

Nem nagyon izgat.

2020. okt. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Egyetértek,ezért csúszik egyre lejjebb a GYK színvonala.
2020. okt. 15. 10:32
 17/18 anonim ***** válasza:
Az agyban az elektromos folyamatoknak főleg kémiai alapjuk van, elképesztő bonyolult és fel sem ismert összefüggések közt működnek. Fizikai/elektronikai hozzáállás messze nem elég.
2021. jan. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Emellett hogyan működik a gondolatolvasás? Képi/vizuális vagy fogalmi szinten olvas? Ha arra gondolok, hogy szép, akkor az hogy jelenik meg? Milyen erős idegi impulzus kell hozzá, ha valaki dicsekszik és csak ráhagyom, hogy szép volt?
2021. jan. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!