Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha lenne fénysebességgel...

Ha lenne fénysebességgel utazó űrhajónk, akkor hogyan tudna az emberi test kibírni akkora sebességet?

Figyelt kérdés
Van erre valamilyen elképzelés?

2020. okt. 16. 14:35
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Ne nevessetek, de van olyan elmélet, miszerint a csészealj-ürhajókat használó szürkék bizonyos kristályok segítségével a különböző gravitációs erőket hasznosítják mintha mágnesek lennének.
2020. okt. 19. 13:47
 22/30 anonim ***** válasza:
Ezt légy szíves az ezotériában, kedves kérdező.
2020. okt. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 Wadmalac ***** válasza:

"bizonyos kristályok segítségével a különböző gravitációs erőket hasznosítják"

A Star Warsban meg bizonyos kristállyal, az ERŐVEL kapcsolódva fénykardot lehet építeni.

Nekem a Star Wars verzió jobban tetszik, azt nem akarják rám tukmálni, hogy márpedig igaz is.

2020. okt. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Én nem akartam rád tukmálni, csak érdekességképp hoztam fel. (Sem bizonyítani, sem cáfolni nem tudjuk a földönkívüliek létezését, így marad a nyitottság.) Ugyanakkor titkon reméltem, hogy felhozol valamilyen elméletet/elméleti módszert ami kapcsolódhat ehhez:)
2020. okt. 19. 15:19
 25/30 anonim ***** válasza:
51%
MÉG EGYSZER: az elmélet az, ami bizonyítva van! Tiszteld már meg magad annyira, hogy nem használod teljesen rosszul folyamatosan!
2020. okt. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Ezért kéne a kérdezőnek az ezotériában írnia: mert azt ismeri, oda való.

Itt csak csetlik-botlik, és mindig kiborít valamit, vagy valakit.

2020. okt. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Lássuk akkor mi az elmélet definíciója:


Feltevés; igazolásra váró elv, feltételezés egy megfigyelt tény magyarázatára, a tapasztalat és valószínűségi következtetések alapján.


A kutató elméletét kísérletekkel kell alátámasztani. A helytelennek bizonyult elméleten változtatni kell, hogy megfeleljen a valóságnak.

2020. okt. 19. 15:33
 28/30 anonim ***** válasza:

Látod, kérdező: EZÉRT kéne az ezotérián írnod.

Tudományos fórumon leszel szíves a "tudományos elmélet" kifejezést használni?

[link]

2020. okt. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
51%

Nem, nem ez a _tudományos_ elmélet definíciója.

Mint már írtuk, másképp használják a köznyelvben sokan, mint a tudományban. Ezt el kéne fogadnod, és nem lejáratni magad teljesen értelmetlenül...

"Amíg a tudományos közösség azt el nem veti, vagy el nem fogad egy bizonyos elméletet, addig hipotézisnek (magyarul feltevésnek) nevezik. Az elfogadott hipotézist már elméletnek szokás nevezni"

2020. okt. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Ugyanakkor titkon reméltem, hogy felhozol valamilyen elméletet/elméleti módszert ami kapcsolódhat ehhez"


Éppenséggel létezHET olyan anyag, amivel lehet trükközni a gravitációval.

Elméletben.

Az ún. egzotikus anyag.


[link]

2020. okt. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!