Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Adattározó a fejünkben? Többi...

Adattározó a fejünkben? Többi lent.

Figyelt kérdés

Nem nagyon tudtam a fő kérdést megfogalmazni,de kifejtem!

Az egészet úgy kéne elképzelni,hogy műtéti úton egy implantátumot ültetnének be a fejünkbe,ami elektródákkal csatlakozna az agyunkhoz.

Az implantátumnak 2 funkciója lenne:

Csatlakozna az internethez,így bármi féle egyéb eszköz nélkül tudnánk internetezni.

A másik funkció az adattárolás lenne.


Ez az angol kiborg aranylag közel van az elképzeléshez


[link]


Nem lehetne ezt így továbbfejleszteni?



2020. okt. 17. 17:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
A Neuralink-ről hallottál már? Elon Musk egyik cége. Célja, hogy az embert összekapcsolja a mesterséges intelligenciával, a chipje képes legyen emlékeket tárolni, és az internethez csatlakozzon.
2020. okt. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A Neuralink úgy áll az agyi kapcsolattal, mint a villanykapcsoló a számítógéppel. Egyelőre ennek nincs meg az elméleti háttere. Az angol kiborg is annyira van a valódi agyi kapcsolattól, mint a kezdő hentes a tapasztalt sebésztől.
2020. okt. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Persze,halottam a cégről. De most nem ez volt a kérdésé,bocs.
2020. okt. 18. 12:42
 4/12 A kérdező kommentje:

Ez azért nagyon bonyolult téma.

Ez a kiborg kódolta a színeket és a chip kapcsolatban van az agyával.

De akkor szövegeket is lehetne így kódolni,nem?

2020. okt. 18. 13:49
 5/12 anonim ***** válasza:

Az előbb azt mondták, hogy ez nem működik. És tényleg nem működik. Ettől még mások, akiknek az az érdekük, mondhatják hogy működik. De hazudnak.


Neked viszont az a lehetőséged, hogy válassz, vagy azoknak hiszel, akik szerint a kérdés nem időszerű, vagy azoknak, akik szerint ez működik. A tapasztalatod fogja eldönteni, jól választottál-e. Ebben a pillanatban semmi sem mondható. Ha még foglalkozol a témával, vagy egyre több kudarc ér, vagy egyre jobban megérted. Attól függ, hogyan döntöttél. Mi tudjuk, hogy ilyen nincs, de a te döntésed választás.

2020. okt. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Wadmalac ***** válasza:

"Persze,halottam a cégről. De most nem ez volt a kérdésé,bocs."


Hát pedig majdnem betűre pontosan az a célja, mint a kérdésed.

Az azért ad mémi összefüggést, nem?


De tényleg, nem kizárt, hogy egyszer létrehozható lesz, csak nagyon-nagyon sokára.


Gondolj bele, vajon egy mai átlagos asztali pc-nél ni bonyodalom lenne megoldani, hogy ne az interfészeiről, hanem a belső elemeiről, a procin belül az egyes tranzisztorokoról vedd le a jelet és olvasd ki, éppen mit csinál.

És az a pc rettenetesen primitívebb, egyszerűbb rendszer, mint az agy.

2020. okt. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen,van összefüggés a cég és a kérdésem között.

De tegyünk félre minden ilyen lényegtelen dolgot.

***

Elgondolkodtam azon,hogy ha a színeket tudjuk ilyen módon kódolni,akkor a szöveget is.

Tehát a fentebb említett technikával szerintem ezt is meg lehetne sajnos oldani.

De erre nyugodtan cáfoljatok rá.

2020. okt. 19. 13:32
 8/12 Wadmalac ***** válasza:

"ha a színeket tudjuk ilyen módon kódolni,akkor a szöveget is"

Egyiket sem tudjuk.

A szemidegeket kicsit tudjuk már úgy buzerálni, hogy az agyba valami képszerűséget küldjenek, de ennyi.

Nem tudunk semmiféle célzott infót vinni közvetlenül az agyba.

A külső elektródás kísérletek kábé ott tartanak, hogy ha egy "adó" személy lát egy falon egy félméteres nyolcast, azt a "vevő" agyába külső elektródákkal (elektromágneses ingerléssel) el lehetett már juttatni úgy, hogy néha a "vevő" pár perces koncentrálással ki tudta venni, hogy az most egy nyolcas vagy C betű.


Na a bedrótozós módszer még itt sem tart, mert igazándiból fingunk nincs, mit hova kéne kötni.


"ezt is meg lehetne sajnos oldani"

Sajnos?


Ebben még nincs semmi, amit sajnálni kéne.

Valakinek a gondolatait ízlés szerint átszabni, na az már igencsak veszélyes befolyásolás lehetne.

De ahhoz nem sima inputokat, de komplett elvont fogalmakat, pontos emlékképeket stb. kéne tudni változtatni.

Személyes véleményem szerint ez sosem fog megvalósulni.


Érzékszervek kihagyásával közvetlen infók az agyba, látás és hallás stb. szimulációjával, az valószínű menni fog. De több nem.

Ez az agynak az a működési szintje, ami emberenként is eltérő lehet.

2020. okt. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Sajnos?



Ebben még nincs semmi, amit sajnálni kéne."


Azért sajnos,mert egy ilyen technika,amit fentebb írtam, rengeteg etikai problémát hozna létre.

Az,hogy a vakoknak vagy a süketeknek akarnak segíteni az nem gond,sőt.

De egy ilyen technológia,mint a gondolatolvasás,emlék betöltése az agyba...

Remélem,hogy te is érted.

2020. okt. 19. 15:38
 10/12 Wadmalac ***** válasza:

"De egy ilyen technológia,mint a gondolatolvasás,emlék betöltése az agyba..."

Pont ez az a rész, amiről írtam is, valószínűleg sosem fog működni.

Az agy nem egy szabvány komputer.

Emberenként eltérő kicsit, mit hogyan és hol tárol, milyen gondolatoknál melyik része lesz aktív.

Ha valaha is lenne olyan rendszer, ami úgymond bármit tud az aggyal kommunikálni, onnan kiolvasni, azt minden egyes embernél egyenként kéne betanítani, hogy azzal az aggyal működjön.

Azt meg tudtod nélkül nemigen lehet összehozni.


Ami még belátható távon belül talán megoldható lesz, az csupán a kommunikáció.

2020. okt. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!