Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az emberi agy hány TeraByte-ny...

Az emberi agy hány TeraByte-nyi adatot tud eltárolni?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm.

2020. okt. 22. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Én úgy hallottam, hogy kb. 2-3 PetaByte lehet az átlagos emberi agy adatkapacitása...
2020. okt. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez olyan, mintha azt kérdeznénk, hogy egy film hány bájtot foglal el. Milyen felbontásban, mintavételezéssel, kódolással, stb...

Az agy (mármint a memória része) nem bájtokkal dolgozik, de még bitekkel sem. Inkább egy szekvenciális hálózat, ami adott ingerekre ad olyan választ, amit mi emlék felidézéseként élünk meg. Lehet persze számolgatni, hogy ugyanaz az "infó" mekkora helyet foglalna egy gépben, de megint az a gond, hogy milyen részletességgel, szűréssel. Vagy például a szagok vagy ízek emlékét hogy fordítod le bájtokra? :)

2020. okt. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A probléma abban van, hogy valaki ismeri valamennyire egy számítógép felépítését, működését. Pár hasonló tulajdonság alapján arra gondol, kíváncsi lett a számítógép egy adata mennyi az agyban.

Ez az analógia nem működik. Még nagyon hasonló dolgok között is van különbség (különben azonosak lennének), és erre a különbségre rákérdezni azért nme érdemes, mert más a jelentése, működése. Ha pedig csak pár tulajdonság azonos, akkor semmi mást összehasonlítani nem érdemes.

A számítógép elkészülése után meghatározott mennyiségű memóriával rendelkezik. Amíg van hely, tehetsz bele adatokat. Ha betelt, és tovább tennél, jó esetben kiüzeni: nincs több tárhely. Az ember elkészülése (születése) után nem rendelkezik meghatározott memóriával. Az igény szerint tud (bizonyos határok között) bővülni. Ráadásul többféle módon.

Az agyban nemcsak "tárhely" van, hanem bizonyos ilyenek szerkezete, hálózata is "tárhely". Sőt, ilyen bármikor ki is tud épülni. Cserében, sajnos nincs olyan jó algoritmus (mint a számítógépben lehetséges), amivel bármi ott lévőt nagyon gyorsan elő tud szedni. Ha egy adott pillanatban valami nem jut eszedbe, később, akár váratlanul is, juthat még. Ez az úgynevezett asszociatív memóriaműködés.

2020. okt. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!