Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért unjuk meg a zenéket?

Miért unjuk meg a zenéket?

Figyelt kérdés
Többször észre vettem már ezt, hogy nagyon szerettem az adott zenét de aztán már unalmas, fárasztó lett. Ugyan úgy érzékeltem de már valahogy más volt. Nektek volt ilyen? Olyan kiábrándító ez mitől lehet?

2020. nov. 15. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Mert az olyan zene, amit megunsz, az szar zene. Én AC/DC fan vagyok, évtizedek óta hallgatom, de még mindig megpezsdül a vérem, ha meghallom. Vagyis a jót a rossztól ez különbözteti meg. Bizonyos együttesek/zenék évtizedek óta azok és még évtizedekeig azok lesznek, ellentétben a felbukkanó önsztároktól.
2020. nov. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%
Nem unom,magamnak csinálom.
2020. nov. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
mert az agyunkra mennek és befészkelik magukat a fejünkbe , ezért önvédekezési reflex ,hogy érdektelenné válik.
2020. nov. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Több okból, az ismert dallamokat, ritmusokat, effektusokat mások is alkalmazni kezdik, megszokottá válnak, elcsépeltek lesznek, illetve új stílusok születnek, amik közül a tetszetősebbek formálják az ízlésünket, zenei világunkat, ezért a régiek kopottabbá válnak.
2020. nov. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Kinőljük.
2020. nov. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Egyén függő.
2020. nov. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 veterán vas ***** válasza:
100%

Nekem vannak olyan kedvenc zenéim, amit több évtizede sem tudok megunni.


/én kérek elnézést/

2020. nov. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

- Egy kedvenc zene jó érzést vált ki belőlünk, kellemes hangulatot, pozitív lelki állapotot indukál. Ez lehet akár relaxált vagy izgatott állapot is, de mindkettő jó értelemben.

- Egy valamilyen érzékszervi inger az idő múlásával egyre kevésbé váltja ki ugyanazt a reakciót, mint korábban. Ez igaz általában az érzékszervekre, pl. a zajt vagy valaminek a látványát megszokjuk, egy idő után az agy szinte nem vesz róla tudomást, beilleszti a többi inger közé.

A két fenti megállapítás együtt szerintem adhat némi magyarázatot a jelenségre. Nem kötelező érvényű (fentebb írtak ellenpéldákat is), csak általánosságban.

2020. nov. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

"Mert az olyan zene, amit megunsz, az szar zene."

Ez úgy baromság, ahogy van, emberfüggő, ki mennyire un meg dolgokat, semmi köze a zene, vagy bármi más minőségéhez. De ha már itt tartunk, az AC/DC nekem full elcsépelt, közel sem elég különleges/zseniális ahhoz, hogy érdekesnek tartsam, és rohadtul nem pezsdül meg a vérem, ha meghallom, tehát már maga az is teljesen relatív, hogy mi a jó zene. :)

2020. nov. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!