Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az a gravitációs hullám?

Mi az a gravitációs hullám?

Figyelt kérdés
És ez igazolja hogy Kisfaludy György fizikus igazat mond? Mert ő beszélt először erről.

2020. nov. 17. 20:50
1 2 3
 1/22 Mojjo ***** válasza:
93%

Einstein általános relativitáselmélete a gravitációt a téridő görbületének írja le. Azaz a tömeg görbíti a téridőt. A nem egyenes mentém gyorsuló tömegek a téridő fodrozódását, hullámzását idézik elő. Ezek a hullámok a gravitációs hullámok.

Létüket Einstein elmélete jósolta meg 1915-ben, egész csöppet megelőzve Kisfaludyt.

2020. nov. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Kisfaludy egy komoly tudós?
2020. nov. 17. 21:01
 3/22 anonim ***** válasza:
87%
Kisfaludy György,sajnos egy őrült,NEM tudós,c*aló.Nem javaslom követni az elméleteit.
2020. nov. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 LeonScottKennedy ***** válasza:
57%

Mi ez a sok Kisfaludyzás itt GYIK-on? Ki a franc ez a Kisfaludy? A magyar Einstein, vagy mi? Minden harmadik kérdésben benne van. Valaki írja le, hogy miért olyan nagy szám, és hogy az intellektuálisabb emberek miért utálják.


Rátérve a kérdésre, minden bocsát ki gravitációs hullámokat, mindenféle-fajta-méretű testnek megvan a maga gravitációs hullám frekvenciája. Ne keress rá, ezt én találtam ki most, de elég logikusnak hangzik, hogy igaz legyen. Általában így szoktam itt operálni.

Ami viszont már tuti, hogy csak a nagyon durva grav hullámokat vagyunk képesek a jelenlegi technológiánkkal érzékelni. Ilyen pl. két fekete lyuk összeolvadása által keletkezett hullámok, azok a legerősebbek, az a gravitációs "lökéshullám" áthalad a fél univerzumon, és tudtommal már nem is egy fekete lyuk eredetű gravitációs hullámot érzékeltünk.

Einsteinnek ebben is igaza volt, ki hitte volna...

2020. nov. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%

Na... :)

Pontosan ÍGY készülnek Gyuri bácsi elméletei is.

2020. nov. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Kisfaludy ilyen áltudományos időfizikás dolgokat mond de nagyon sok videója van.

Szerinte az időutazás is lehetséges sőt már elvileg utazott az időben

2020. nov. 17. 21:14
 7/22 A kérdező kommentje:
De egy tudományos cáfolatot sem láttam még Kisfaludyról alias (Einstein)
2020. nov. 17. 21:18
 8/22 LeonScottKennedy ***** válasza:
67%

#5:

Ja, csak én nem szoktam a saját elméleteimet tényként kezelni, hanem elismerem, hogy vagy bizonyíték hiányában, vagy a tudásom hiányosságából kifolyólag hibás következtetéseket vonok le sokszor, és nyitott vagyok a témával kapcsolatban új információkat befogadni, és azok alapján tovább formálni, képzelegni az elméleteimen.

#6:

Ó, most már akkor biztos meg fogok nézni pár videót tőle már csak kíváncsiságból is. Az időfizikás dolgok az egyik kedvenceim tudomány témában.

2020. nov. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
91%

Tudományos cáfolata rendszerint a tudományos elméletnek van.

Az ÁL tudományos marhasággal nem foglalkoznak.

2020. nov. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Mojjo ***** válasza:
40%

@4:

"Rátérve a kérdésre, minden bocsát ki gravitációs hullámokat"


Nem. Egyenes mentén mozgó tömeg nem bocsát ki gravitációs hullámokat.

2020. nov. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!