Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az hogyan lehetséges, hogy...

Az hogyan lehetséges, hogy egy röntgenfelvétel jól látszik, hogy a páciens elkapta a COVID-19-et, de a teszt negatív?

Figyelt kérdés

Egy kicsit bővebben kifejtem. A kórházban, ahol anyám dolgozik egy páciensnél tüdőgyulladást diagnosztizáltak. Elvégeztek egy COVID-19 tesztet, ami negatív lett. A teszt után azonnal röntgenfelvételt készítettek, ahol viszont egyértelműen látszott, hogy a páciens tüdőgyulladását a COVID-19 okozza. Ez hogy lehetséges? Én arra gyanakszom, hogy a páciensnél nem indult meg az ellenanyag termelés. Lehetséges, hogy ez az oka? A válaszokat előre is köszönöm.


Utóirat: A páciensről nem tudok semmit.



2020. nov. 18. 06:44
1 2 3
 11/21 sadam87 ***** válasza:
0%

#7

Enyhe esetekben nem hiszem, hogy jelentős elváltozást okozna, tudtommal kifejezetten a tüdőgyulladás esetén felismerhető. Ilyen esetekben (gondolom) használják is diagnózisra. Tünetmenteseknél nem hiszem, hogy érdemes volna.

(De mint mondtam, nem vagyok orvos.lehet, hogy tévedek.)

2020. nov. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
44%

Az mennyire elképzelhető, hogy a Covidot elkapta, a covid okozott nála kezdeti tüdőgyulladást, de a szervezetének sikerült közben legyűrnie a fertőzést. A megindult tüdőgyulladás azonban nem javult, hanem elhúzódó lett valami más ok miatt. A vizsgálat pedig már akkor történt, mikor a tüdőgyulladás már kiterjedt, de a virus közben már eltűnt a szervezetből.

Lehet ennek realitása?

2020. nov. 19. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
33%
A covid okozta tüdőgyulladás nagyon jellegzetes képet ad.
2020. nov. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
A PCR teszteknél könnyen megesik a "hamis negatív" erdmény.
2020. dec. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Röntgen alapján a tüdőgyulladás ténye deríthető fel, nem a covid jelenléte. A PCR teszt tévedhetett, ha rosszul vették a mintát, vagy ha gyorsteszt volt akkor pláne. Tüdőgyulladást ezer másik kórokozó is okoz, nem feltétlenül van az érintettnek covid fertőzése. Ha a szervezet legyűrte a fertőzést, akkor már nem látszik a röntgenen.
2020. dec. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
A tüdőgyulladás bizonyára a covid-19 szövődménye. Persze,hogy a teszt negatív lett,mert már a vírus kiürült a szervezetéből. Viszont a szövődmény még tüdőgyulladást okoz.
2020. dec. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
#16 Ha a vírus kiürült a szervezetéből, akkor nem lenne (covid) tüdőgyulladása. A tüdőgyulladás azt jelenti, hogy jelen van a kórokozó, legyen az akármi.
2020. dec. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
40%
Nem. A vírus miatt kialakulhat a tüdőgyulladás,de nem kell ahhoz jelen lennie, hogyaz tovabb is fennáljon,sőt
2020. dec. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Forrás?
2020. dec. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
40%
6 év orvosi egyetem
2020. dec. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!