Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyire szánalmas tudományos...

Tom Benko kérdése:

Mennyire szánalmas tudományos kérdésekben és vitákban (főleg YouTube-ról vett) videókkal érvelni?

Figyelt kérdés
Egyre több helyen találkozom vele, hogy érvek kifejtése helyett iszonyat hosszú videókat linkelnek, sőt, van, aki eleve ezzel kezd kérdezni. Mindezt ráadásul teszi úgy, hogy semmi, vagy elhanyagolható mennyiségű szöveget fűz hozzá. Nekem mindenesetre sokkal szimpatikusabb az olvasható érvelés, illetve a cikkek linkelése.

2020. nov. 25. 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vannak értekelhető videok. Ezzel nincs gond ha valaki ezzel támasztja alá de illik azert összefoglani a sajat gondolatait az embernek.
2020. nov. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

Van elég sok nagyon jól magyarázó tudományos témájú videó.

Kiegészítésként sokszor praktikus lehet. Főleg olyan magyarázatoknál, ahol a vizuális kiegészítés sokat segít.

Persze önmagában gyakran valóban kevés.


És nem mindegy, hogy mi a tartalom. Iszonyat mennyiségű áltudományos tartalom is elérhető. Sokan meg sajnos úgy állnak hozzá, hogy ha valami fenn van a youtube-on, akkor biztos igaz.

Hát nem.


De csak példaként, ha valaki mondjuk feltesz kérdést a Higgs-bozonról és valaki válaszként Dávid Gyula idevágó videóját teszi be, az nem igényel semmi kiegészítést.

2020. nov. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban igényelhet egy Dávid Gyula videó kiegeszitest, hogy nem feltetlen varható el a masik feltől, hogy 2 órás előadast végig hallgason.

Ilyenkor erdemes pár mondatba összefoglani a lenyeget vagy kiragadnin az odavagó reszt es alátámasztásként belinkelni a videót.

2020. nov. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"illik azert összefoglani a sajat gondolatait az embernek"

Igen, én is úgy vagyok vele, főleg kérdésekben, hogy ha pár mondatban nem sikerül megfogalmazni a kérdést, csak pl. annyi, hogy "Ez hogy van?", azzal én nem is foglalkozom.

Válaszokban még elmegy, bár én legalább a videó címét akkor is odamásolnám.

2020. nov. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

a vita jellegétől is függ, meg a videótól is.


egy tudományos munkában valószínűleg nem elfogadott. egy netes fórum viszont ritkán üti meg az akadémiai irodalom szintjét, így olyan szintű források ra is kár ilyen helyen számítani.

másrészt viszont a neten elég sok tudományos, akár akadémiai előadás is fellelhető a világ legnagyobb koponyáitól is, így akár hozzáadott értéke is lehet a videónak, hogy mondjuk a tudós saját maga adja elő az elméletét, nem csak leírva láthatod azt.


ha valaki érvel egy vitában, akkor tényleg érdemes minimum pár mondatban kifejteni az álláspontját és esetleg bővebb kifejtésként, vagy forrásként mellé tenni a videót - akár időpontok megjelölésével, hogy mik a hivatkozások kulcs pontjai.


viszont itt Gyakorikérdéseken rengetegen vannak, akik olyan kérdést írnak ki, amit eleve a Google-be kéne beírniuk és részletes kifejtéseket kapnának válaszként, ehelyett meg azt várják, hogy itt valaki leírja nekik azt, amit máshol mások (ráadásul jóval hitelesebb szakemberek) már alaposan leírtak.

ilyenkor szerintem teljesen jogos és indokolt is csak egy linkkel válaszolni, amin kifejtik a választ - sőt szerintem az is teljesen indokolt sok ilyen kérdésnél, hogy Let me Google that for you linkkel válaszoljon valaki és szerintem komoly hátránya az oldalnak, hogy ezt nem hagyja...

2020. nov. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!