Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A mozdonyvezetők nem kapnak...

A mozdonyvezetők nem kapnak semmi betegséget, amiért abban a nagy mágneses térben dogoznak?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a szergejre ,és a csörgő mozdonyokra.

#Mozdony, áram , mágnes
2020. nov. 26. 13:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Nem.
2020. nov. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%

Gyakran röppennek fel az elektromágneses tér egészségügyi hatásaival kapcsolatban hírek, félinformációk, álhírek. A jelenlegi adatok alapján nagy jelentőséggel viszont nem bír az egészségre.


[link]

2020. nov. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
9%
Attól még kapnak. Ha vigyáznak egyébként, akkor kevésbé.
2020. nov. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
52%
A Vasember 100%, hogy nem akar ott dolgozni.
2020. nov. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Annyira azért nincs ott nagy mágneses tér. Folynak nagy áramok, de a kanál azért nem repül a fülke falára, a sínek mellől sem szedi össze a fémhulladékot a mozdony.
2020. nov. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól emlékszem a Csörgő (leánykori néven M41) nem dízel-elektromos, hnem dízel-hidraulikus. Így mi okozna benne nagy mágneses teret?
2020. nov. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 EagleHUN ***** válasza:
100%
Nem kapnak. #2 nagyon is jót linkelt be.
2020. nov. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
62%
Nem a f*t nem. Sokaknak pont az a bánata, hogy bármely mérés eredménye sokkal kisebb a megengedett határértékeknél, így szerintük a nemzetközi szakszervek és a hatóságok minden felelősség alól eleve kivonják magukat. Nos, pont az egyetlen a nagyvasúti villamos vontatás, amelyiknél az erőtér megközelíti a határértéket. Igaz, hogy csak a lakossági 24 órásat, a mozdonyvezető meg csak a felét tölti a szerkezetben, de akkor is.
2020. dec. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 EagleHUN ***** válasza:
100%

1) Az elektromágneses spektrum látható fény feletti tartománya az ahol a magas frekvencia miatt az egyes fotonok is rendelkeznek annyi energiával hogy a molekulákat illetve azok kötéseit fel képesek bontani. Ezek az UV a Röntgen és a Gamma! A felszabaduló töredékek valóban rákkeltőek. Szintén rák keletkezhet ha ezek magát a DNS -t károsítják.

Ismétlem UV -ból Röntgenből és Gammából elegendő 1db foton is!


2) A látható fény frekvenciája ami ezek frekvenciája alatt van viszont már nem képes erre! Ebben mindenki egyetért mert ha nem így lenne akkor mindenki halott lenne már rég meg sem születtünk volna!


3) A látható fénynél is kisebb frekvenciák, mint az Infra (hő sugárzás), a mikrohullámú, a rádiófrekvenciás hullámok és a nagyon alacsony frekvenciás elektromágneses hullámok fotonjai is a frekvencia csökkenésével egyre kevés és kevésbé rendelkeznek belső energiával.


4) A látható fény és minden ami alatta van molekuláris kötést az egyes fotonok belső energiájával már nem képes felbontani! Csupán az atomokat képesek megrázni különböző mértékben. (Lásd Infra és mikrohullámok).


5) De van egy másik paraméter az intenzitás amit mondhatunk foton sűrűségnek is. Igen tudunk akkora intenzitással adni amekkorától felhevül és megég az anyag és az égés során bomlanak fel molekuláris kötések és keletkezhetnek az elszenesedés során rákkeltő anyagok.

Elvileg tudunk akkora intenzitású forrást építeni bármiből ami intenzitása által tudja ezt. Akár "hideg fényt" sugárzó ledlámpákból is! Akár rádióadóból is. Csak kell hozzá rengeteg teljesítmény! És másrészt az áldozat legalább részben szénné kell égjen!


6) Bármilyen elektromágneses hullámról beszélünk is (LASER-t kivéve) annak intenzitása viszont a távolsággal jelentősen csökken, szóródik. Legtöbbször gömb formában. Bár vannak iránysugárzók is. (A hősugárzó is ilyen egy irányba koncentrálja, de az is gyorsan szóródik utána 1-2 m ig lehet érzékelni. A mobiladó iránysugárzóinak jelei is szóródnak, csupán a légkör áteresztő képessége teszi lehetővé hogy néhányszor 10 km -n fogható. Közvetlenül előtte állva viszont égethet.)


7)Továbbá fontos az árnyékolást is megemlíteni. Egy fémlemez de még egy földelt rács is (Faraday kalitka elvén) képes jelentősen akár 0 -ra csökkenteni a teljes rádióhullámú tartományt a "dobozolt" területen. Tehát kb az Infra vagyis a hősugárzás alatt mindent.


8) És itt térnék vissza a Mozdonyvezetőkhöz. Alacsony frekvenciájú elektromágneses hullámok kibocsájtása történik ugyan a mozdonyoknál. És ebből kapnak a mozdony vezetők is és kb ugyanannyit az utasok is a felső vezetékből. De a vonat teste fém és földelve is van a síneken át. Régebben amíg belső mobiladókat nem raktak az újabb típusokba még telefonálni is csak az ablaknál lehetett az árnyékolás miatt.

A villanymotor a mozdonyban szintén árnyékolt és fémlemezek választják el a vezető fülkétől. Ráadásul több méterre van onnan amelyen jelentős a szóródás is.

Az a kevés ami esetleg átjuthat az alacsony frekvencia miatt fotonok erejével nem képes károsodást okozni. Égetni meg pláne nem éget!

Szegény mozdonyvezetőnek minimum részben el kellene szenesednie az útjai során hogy bármi maradandó kára legyen belőle.

Hosszú távon sem!


9) így teljes bizonyossággal kijelenthetem hogy sem a mozdonyvezetőt sem az utasokat semmilyen károsodás nem érheti ezekből a hatásokból adódóan. Nincs akkora frekvencia, teljesítmény meg pláne nincs a károsodáshoz Gigawattok kellenének ami azt jelenti húzhatná a vonat maga után a Paksi blokkokat. És még azzal is csak annyira tellene ezen az alacsony frekvencián hogy esetleg elszenesedne mindenki. Minek okán már a rák vagy hasonló betegségek vajmi keveset érdekelne bárkit is.


10) A mozdonyvezetőknek jobban kell aggódniuk a sok ülésből adódó vérrögképződés miatt, szívrohamot vagy tüdő embóliát kap ebből adódóan, vagy hogy eltompul a figyelme és tilosba hajt aminek ütközés lehet a következménye. Ezek lehetnek a fő mozdonyvezető halálokok nem az elektromágnesesség.


11) Amúgy maga a föld is mágneses és egy elég erős mágneses mezőben csücsülünk most is. Sokkal erősebben mint amit egy mozdony kibocsájt.

Szóval itt el lehet ezen gondolkodni.

2020. dec. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 EagleHUN ***** válasza:

Főleg #8 -nak szól az előző hozzászólásom gondolatébresztőként.

És a többiek okulására is persze.

EÜ határértékről beszélsz.

Akkor légy szíves mond el nekünk az hány Tesla az az érték mennyit mértek a mozdony fülkékben (ami pont alatta van) és ami annál erősebb az milyen módon és miben fog kárt okozni?

2020. dec. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!