Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Súlyos sérülteknek miért...

Súlyos sérülteknek miért mondják azt, hogy ne aludjon el, maradjon ébren?

Figyelt kérdés

Tény, filmekben láttam gyakran, de a való életben is hallottam már erről.


Gondolom az árt, ha lecsökken a vérnyomás, pulzus, légzésszám. Ha igen, nem feltétlen értem. Meg egyébként se értem. Miért?


2020. nov. 26. 17:02
 1/8 anonim válasza:
30%
Általában le is szokták őket foglalni valamivel, véletlenül se aludjanak el,gondolom a mentősök nyugodtabbak ha tudják hogy magánál van az illető.Egyebkent engem is érdekelne bővebben 😁
2020. nov. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%
Talán akkor könnyebben leáll a szíve?
2020. nov. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha magánál van a sérült, akkor feltételezzük, hogy van megfelelő agyi vérkeringés, szívműködés és többé-kevésbé a légzés is rendben van.

Egyébként:

AVPU skála használatos az eszméletzavar súlyosságának megítélésére.

A(lert) – éber

V(erbal) – felszólításra reagál

P(ain) – fájdalomra reagál

U(nresponsive) – semmilyen ingerre sem reagál

2020. nov. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Azta, pont én is ki akartam ezt írni! Meg miért nem aludhat/ájulhat el egy sérült? Hiszen akkor legalább nem érezné a fájdalmat. Na, kíváncsi vagyok miket írnak.
2020. nov. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Gondolom az árt, ha lecsökken a vérnyomás, pulzus, légzésszám"

Így van, vérzéssel járó trauma esetén a vérveszteség és vérnyomáscsökkenés miatt elalváskor a szervek vér- és oxigénellátása drasztikus lecsökkenhet, ami tovább ront az állapotán. A minimális keringést fenn kell tartani, a seb elszorítása mellett.

2020. nov. 27. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ugyanakkor ha csökken a vérnyomás, akkor csökken a vérzés is, ha csökken a szervezet oxigénszükséglete, az is csak jó.

Ezért se 100%-ig tiszta nekem ez az egész.

2020. nov. 27. 13:22
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ugyanakkor ha csökken a vérnyomás, akkor csökken a vérzés is, ha csökken a szervezet oxigénszükséglete, az is csak jó."

Majd bent a kórházban, az intenzíven.

De amíg én egy eszméletét elvesztett sérülttel foglalkozom először egy soksérültes balesetnél (egyedül), és az eszméletén lévővel csak kommunikálok, addig ő folyamatosan kommunikáljon velem. Ebből tudom, hogy az állapota nem súlyosbodott.

2020. nov. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ez igaz.


Valahogy olyanokat képzelek el, akik szinte már csak mondjuk pislogással tudnak kommunikálni.



Vagy volt egy film a WTC-ről, 2 tűzoltóról, akik a romok alatt ragadtak. Ott is elhangzott, hogy ha elalszanak, végük. Mondjuk ott olyan banális dolgokra gondolok, hogy nyilván ébren tudnak zajt csinálni, amivel felkeltik magukra a mentőegységek figyelmét.

Viszont élettanilag nem feltétlen értem.

2020. nov. 30. 23:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!