Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Elő lehet e állitani mesterség...

Elő lehet e állitani mesterségesen Redoxi molekulákat?

Figyelt kérdés
Tart e már itt a tudomány?

2020. nov. 28. 03:50
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Nincs olyan, hogy redoxi molekula. A "redoxi" egy reakciótípus neve.
2020. nov. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
te3 nemk tart6assz a tucomáhnyal
2020. nov. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Redox, elirtam..
2020. nov. 28. 22:37
 4/7 Z003 ***** válasza:

Ennek még mindig nincs értelme a "redox" jelentése:


Redox (reduction–oxidation), is a type of chemical reaction in which the oxidation states of atoms are changed.

(bocs az angolért de magyarul nem teljesen ebben a formában használjuk amit te írtál az egy angol szó, így a definíciót sem akartam átírni).


Lehet rosszul fogalmaztad meg a kérdést de a "redox" egy folyamatot/reakciót jelöl, nem egy anyagot.

2020. nov. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Google: redox jelzőmolekulák
2020. nov. 29. 16:47
 6/7 sadam87 ***** válasza:

Sikerült rájönnöm, mit szeretne a kérdező!


Kedves Kérdező!

Attól tartok el kell, hogy keserítselek, de a "redox molekulák" csak olyan mesékben léteznek, amiket a kémiában/élettudományokban tájékozatlan emberek számára találtak ki, hogy az egészségben való hitet öntsenek beléjük, és egyben elősegítsék a pénztárcájuk tartalnának egészségtelen métékű fogyását:

[link]

Ahogy a fenti leírásból kideül, legvalószínűbb, hogy sós vízről van szó, amit kicsit megelektrolizáltak. (De az alkotók nagyon gondosan titkolják az összetételt.)

Redox molekulák (ahogy előttem is írták) nem léteznek.

2020. nov. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Z003 ***** válasza:

Hát amit erre kiadott magyar cikkek alapján, szerintem ez az aegész egy nagy átverés. Pláne mivel már étrend kiegészítőként árulnak "nanotechnológiával becsomagolt redox molekulákat", de a termék elvileg csak sót tartalmaz.


Egy normális forrást se találtam ami hivatkozz volna bármilyen kutatásra csak emlegették hogy léteznek. Viszont az étrendkiegészítő ami állítólag tartalmazza arra mindenhol volt hivatkozás.


Meg ez hogy a az antioxidánsok hatékonyságát 500X-ra növeli, hát én nem tanultam egyetemi bioszt de ez nekem elég nagy hülyeségnek tűnik, mármint hogy egy adott molekula fix redukáló hatással rendelkezik.


Az angol cikkeket átolvasva biztos hogy csak valami kamu marketing fogás hogy eladják az arckrémjeiket és étrend-kiegészítőket. Nem találni egyetlen tudományosan alátámasztott cikket csak termékcsaládokat amik tartalmaznak ilyen anti öregedés és fiatalító molekulákat.

2020. nov. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!