Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik ilyen fizikai jelenség...

Létezik ilyen fizikai jelenség vagy csak odaképzelem?

Figyelt kérdés

Arról van szó hogy elég sokat csapkodom a fákat. Már skilles vagyok, mert fél kézzel forgatom a 2 kezes baltát mind1 nem lényeg.


Azt vettem észre hogy ha simán csak fel emelem és hagyom dolgoozni a gravitációt, akkor is elég nagyot csap.

De ha 1 picit elmozdítom, vagyis a le eséshez képest arréb húzom akkor 2x akkorát üt, ugyanannyi erővel.


Ezek tények, csak érdekelne hogy mi a tudomány ezek mögött.



2020. dec. 30. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
hogy mi?
2020. dec. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem érted?
2020. dec. 30. 19:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem pontosan érthető a leírásod. Mikor húzod a lenduletnel vagy kozvetlen beerkezes elott, hova huzod, hatrebb jobbra balra vagy csak a fej szoget valtoztatod, mennyire huzod abba a bizonyos iranyba.
2020. dec. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szirty ***** válasza:
69%
Odaképzeled.
2020. dec. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én értem, h miről beszél és magam is tapasztalom ezt. Nem vagyok fizikus, de a fejsze arréb húzásával, " biccentésével" plusz lendületet kap a feje, így nagyobb erővel súlyt le. Kerületi perdület, vagy szögperdület, vagy centripetális erő vagy valami ilyesmi. Egy fizikus biztos tudná még a képletet is. Szóval valós dolog ez, nem csak odaképzeled.
2020. dec. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Valaki elmagyarázná pontosan, mit kell csinálni a fejszével?


Utána már azt hiszem rájönnék a dolog fizikai hátterére, de így nem értem miről van szó.

2020. dec. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem arról van szó, hogy egyrészt ha "húzom", azzal rásegítek a gravitációra, másrészt ha nem függőlegesen teszem ezt, akkor hosszabb úton tudom gyorsítani.
2020. dec. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

Hát még egy katana-vágásnál aláírom, hogy az odacsapás vágásképességét javítja a közbeni húzás, mint "nyiszálás".

De itt nem. Tényleg látni kéne, miről van szó, mert hirtelen nem tudok elképzelni olyan plusz fizikai hatást, ami segítené a vágást.

Már ha a penge és a függőleges irány síkjából nem lép ki a baltafej súlypontja.

Mert ha kilép, akkor segít.


De akkor a plusz ékes-emelős hatással.


[link]

2021. jan. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!