Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valaki el tudja magyarázni,...

Valaki el tudja magyarázni, hogy tudom kiszámítani hogy egy adott dátum milyen napra fog esni az adott példám alapján?

Figyelt kérdés

Van egy példám, de nem értem.


Itt a link hozzá: [link]


Július 20. 2069


Miért 5 a július?

Szökőév?


Miért 6 a 20-ka?


Miért 2 a 2069?


Hogy jönnek ki ezek a szàmok?



2021. jan. 1. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez valami tévedés lehet.
2021. jan. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy teljes marhaság, a lenti táblázatokból is látszik.


[link]

[link]

( [link] )

Vigyázat, a Firefox problémás oldalnak jelölte, csak saját felelősségre.

2021. jan. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Maga a jelenség (a zseniális trükk) egyszerű. Vannak matematikai azonosságok, ezekből bizonyos szabályok vehetők észre, persze vannak feltételek. Aki ezeket ismeri, azt mondja a hallgatóságnak: ilyen és ilyen műveletet végzünk, ki versenyez velem? És mindig ő nyer fele harmad idővel. Az ok, a versenytárs kiszámol, a trükköző egy előzőleg átalakított képlet egyszerűbb módján számos. Amit persze nem árul el.


A dátumos szabályra nem jöttem rá, de csak úgy, minden esetre kizártnak tűnik. De például van néhány dolog. Egy év 365 nap, héttel osztva 1 a maradék. ezért minden évben egy adott nap neve eggyel tolódik. Ha idén az újév péntek, akkor 10 év múlva tízzel több, van benne két szökőév, tehát +2, 12-7=5, tehát 10 év múlva az újév szerdán lesz. És ezt sokkal gyorsabb akár fejben kiszámolni, mint 10×365+szökőévek számolni. Ilyen trükköt némi gondolkodással ki lehet tapasztalni és villogni vele.

2021. jan. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!