Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » John Gribbin "Egyedül vagyunk...

John Gribbin "Egyedül vagyunk !" c. könyvében miylen jellegű érvek vannak ara vonatkozólag hogy egyedül vagyunk? pl olyasmi hogy nincsenek hozzánk hasonló civilizációk sem?

Figyelt kérdés
2021. jan. 10. 00:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha elolvasnád, megtalálnád benne a válaszokat.
2021. jan. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
nem veszem meg. simán lehet hogy már én is el olvastam valahol most azért nem dobok ki potyára pénzt. Az érdekel írt e olyat amit nem tudok. Így jó lenne tudni mi van benne.
2021. jan. 11. 14:50
 3/26 A kérdező kommentje:
Nem lehetne valahová feltölteni?
2021. jan. 11. 21:10
 4/26 A kérdező kommentje:
Nagy vonalaiban írja már le valaki mit tartalmaz a könyv.
2021. jan. 19. 19:55
 5/26 anonim ***** válasza:

Léteznek úgy nevezett könyvtárak, amiket az olyanoknak találtak ki, mint Te. Elballagsz és kiveszed vagy a helyszinen átfutod. Esetleg ha ügyes vagy megtalálod ebookban.


A könyv arról szól, hogy megvizsgálja, hogy milyen érvek szólnak amellett, hogy egyedül vagyunk. A legfontosabb érv az, hogy annyira életképtelen, lusta és olvasatlan a fajtánk, hogy mielőtt el tudnánk hagyni a bolygót a lustaságunkba, tudatlanságunkba és kapzsiságunkba belepusztulunk. Vannak olyanok is, akik sose járnak könyvtárba, meg ilyenek.

2021. jan. 20. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
haha ez jó :D én néztem két könyvtár honlapján és nincs bent. Szal a megyébe nem találom meg. De nekem elég volna röviden pár pontban miket ír a témában.
2021. jan. 20. 06:52
 7/26 anonim ***** válasza:
Az "Egyedül vagyunk" a Földről és a Világegyetemben elfoglalt helyének jelentőségéről szól. Tárgyalásmódja merőben új felfogású és provokatív. Számíthat valamit is egyetlen bolygó a Mindenség végtelenjében? John Gribbin arról győzi meg az olvasót, hogy igen! Érvelése szerint annak köszönhetjük létezésünket, hogy 600 millió évvel ezelőtt egy "szuper üstökös" csapódott a Vénuszba. Ez azonban a történetnek csak egyik része, csupán egyetlen a csillagászati és geofizikai érvek közül, amelyek mind a Föld különleges volta mellett szólnak. Gribbin elsőként foglalja szerves egységbe annak a kozmikus eseménysornak az elemeit, amelyik a Föld sorsát döntően alakította, lehetővé téve intelligens civilizációnk kifejlődését - egy olyan civilizációét, amilyen Gribbin álláspontja szerint nincs még egy a Tejútrendszerben. Még ha a Földhöz hasonló bolygók gyakoriak is, sőt maga az élet is sokfelé előfordul a világegyetemben, olyan intelligens, technikai civilizációt, amilyen a Földön kialakult, sehol másutt nem találunk. Ha az emberiség túléli a jelenlegi környezeti válságot, akkor az egész Tejútrendszert otthonává teheti. Ha nem, akkor pusztulásunk a szó szoros értelmében egyetemes jelentőségű esemény lesz. John Gribbin az egyik legkiválóbb és legjobban érthető kalauzunk a tudomány nagy kérdéseiben. Ebben a könyvében mindezek közül a legnagyobbat, a legizgalmasabbat, és a leginkább zavarba ejtőt boncolgatja: miért vagyunk itt, hol van a helyünk a Világegyetemben - és van-e egyáltalán jövőnk
2021. jan. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
azt én is meg találtam de a könyv tartalma érdekel pontokban ami a címre vonatkozó érveket tartalmazza.
2021. jan. 20. 06:59
 9/26 anonim ***** válasza:
Akkor olvasásra fel. Ebookot nem találtam, de pl antikvár példánya van. Vagy marad a könyvtár.
2021. jan. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Ugye tudod hogy a local szuper klaszter rendszer egy berajzolhatatlanul kicsi pöty az univerzumban ráadásul az is egy kibasz#tt nagy voitba van. És hogy azon belül mi hol vagyunk az hűha..........
2021. jan. 20. 07:02
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!