Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hova tűntek Grover Krantz írásai?

Hova tűntek Grover Krantz írásai?

Figyelt kérdés
Pár éve találkoztam először a nevével. Ő egy amerikai kutató volt, aki foglalkozott többek között európai történelemmel, a Kárpát medence történelmével is. Most rákerestem megint, mert érdekelt az egyik könyvében található írás, és semmit nem találtam. Mint ha soha nem publikált volna semmit. Ez miért van? Vagy csak Magyarországról keresve nem találni semmit? (Ilyennel már találkoztam korábban, hogy itthon letiltottak bizonyos tartalmakat.) Esetleg valaki aki most külföldről olvassa ezt a kérdés, utánanézne hogy miket talál az ő neve alatt? Konkrétan egy olyan könyvet keresek, amiben a Kárpát medence népeivel foglalkozik. Konkrétan a jégkorszak vége utáni pár ezer év érdekelne. Csak annyira emlékszem belőle, hogy leírta, hogy Európában a jégkorszakban kizárólag a Kárpát medence volt élhető hely, mivel itt tudott felolvadni nyáron a jégréteg. Foglalkozott az ekkor itt élő emberekkel, egy ábrán be is mutatta hogy milyen irányban és mikor történtek kivándorlások innen. Ez az ami most érdekelne leginkább. De ha tudtok más szerzőt is, aki ezt kutatta, annak is örülnék.

#kutatás #történelem #Grover Krantz
2021. jan. 12. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:
2021. jan. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hirtelen csak ezt találtam.

[link]

(Grover S. Krantz - Az európai nyelvek földrajzi kialakulása)

2021. jan. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Volt neki 1-2 tucat írása, könyvek is, rendes borítóval, meg mindennel beszkennelve.

2021. jan. 12. 16:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy szerzői jogi okokból lettek törölve. (?)
2021. jan. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!