Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Akinek "reálos" agya van, az...

Akinek "reálos" agya van, az megérti a "humán" tárgyakat is, fordítva viszont nem? Mik a tapasztalataitok erről, egyáltalán mit gondoltok a "humános-reálos" agy elképzelésről?

Figyelt kérdés

2021. jan. 17. 17:03
 1/8 Silber ***** válasza:
64%

Egy művelt embernél ez oda-vissza kell játsszon. Az egyiknek meg kell értenie a másik LÉNYEGÉT.


Személyes véleményem:

reálosoknak könnyebb humán témakörök lényegét megfogni (a szélsőséges, az absztrakt művészeti ágakat most ne keverjük bele), mivel azokhoz érzelmek, az emberi valóból adódó képességek szükségesek hozzzá. A reál témakörök megértéséhez viszont sokszor szigorú szabályok, és az évezredek során önkényesen megalkotott rendszerek elsajátítása szükséges, amely nem feltétlen adódik magából

2021. jan. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek "vegyes" agya van, csak valamelyik irányba kicsit eltolódva.

Másrészt a "reál" tárgyakat is meg lehet tanulni "humán" aggyal is ,csak kicsit több munkával.

2021. jan. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15%

Személyes tapasztalatom szerint:

mérnökként mind én, mind a reálos ismerőseim könnyedén megértik a humán tudományokat is, viszont a "humános" emberek majdnem teljesen fogalmatlanok még az elemi matematikában is, hogy mást ne mondjak, egy százalékszámítás már kihívást jelent számukra.

2021. jan. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Még esetleg annyi, hogy szerintetek miért van ez, hogy a reálosok megértik a humán dolgokat, fordítva viszont ez már nem működik?
2021. jan. 17. 22:05
 5/8 anonim válasza:
100%

Vajon minden "reálos" olyan beképzelt, mint a 3-as válaszoló?

Képzeld humán szakot végeztem, tanár vagyok és nem jelent számomra kihívást még a deriválás vagy az integrálás sem, nemhogy a százalékszámítás..

2021. jan. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem is hülyeség ez az általánosítgatás. Igazából embertől függ, hogy mit mennyire ért meg. Szerintem bármilyen, átlagos képességekkel rendelkező ember el tudna végezni egy humán szakot egyetemi szinten is és egy mérnöki szakot is. A kérdés az, hogy kit mi érdekel, mihez van türelme. Van pl. aki nem tud leülni és órákig számolgatni, vagy egy matematikai képlet látványától is megijed, és alapból elzárkózik attól, hogy megértse, egyáltalán elkezdjen foglalkozni vele. De ez nem azt jelenti, hogy ne lenne képes pl. a deriválást vagy az integrálást megtanulni. És van, aki képtelen egy könyv elé leülni és órákig azt a monoton tevékenységet folytatni, hogy üljön és olvasson. Ez nem azt jelenti, hogy egyik ember a másik dologhoz hülye lenne, csak nem akar vele foglalkozni, ignorálja, kizárja még a kezdetén.


A professionális szint, amikor egy tudományhoz újat adsz hozzá, az már más kérdés, nagy eredményekhez olyan tudás kell, amihez más születni is kell, de ehhez a szinthez is a tehetség mellett sok munka, gyakorlás, ráfordított idő stb. is szükséges.

2021. jan. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Azért különbséget kell tenni a "humán beállítottságú vagyok" tini és az igazi humán beállítottságú ember között. Míg az elsőt lefordíthatjuk "hülye vagyok matekból"-ra, a második egy mélyebb tudást takar, amit egy olyan ember, aki egész életében reál irányba fejlődött, nem fog tudni megvalósítani. Gondolok itt például a (magas szintű) festésre.
2021. jan. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Realos vagyok

Utaltam a human targyakat..a tortenelmet rendesen magoltam, azt se tudtam, hogy mirol beszelek..

2021. febr. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!