Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Körülbelül mennyi idő múlva...

Körülbelül mennyi idő múlva válik majd elterjedtté a mesterséges intelligencia és a robotok alkalmazása a háztartásokban?

Figyelt kérdés

2021. jan. 31. 17:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
18%
Semmikor, mert nem hatékony. Van mosogatógép, mosógép, szárítógép, ételre van ételkiszállítás (SZÉP kártyára...). Semmi nem indokol egy mesterséges intelligenciával rendelkező humanoid robotot.
2021. jan. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%
Mit értesz azon, hogy "robot"?
2021. jan. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
39%
Minek? Ott vagyok én :-)
2021. jan. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

A mesterséges intelligencia már most is elterjedt a háztartásokban - gondolok itt azokra az idiótákra akik bepoloskázzák a saját lakásukat valamelyik "digitális asszisztenssel" (Alexa, Siri, tudomisén) összekötött "okoshangszórókkal". (Magyarországon annyira ez még nem divat hálistennek, én legalábbis még nem találkoztam vele.)

Hogy robotok mikor lesznek... Robotporszívók már vannak például, de hogy többfunkciós robotok mikor lesznek azt nem tudom. Évtizedek múlva, ha egyáltalán.

2021. jan. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 2*Sü ***** válasza:
100%

Ez nem a jövő, hanem a jelen. Robotokat ma is használunk, elég csak a konyhai robotgépre gondolni. Ha kicsit autonómabb, MI-t is használó robotra gondolunk, ott vannak a robotporszívók, amik feltérképezik a lakásodat, optimalizálják a bejárási utat, alkalmazkodnak a szokásaidhoz.


A mesterséges intelligenciát, mint szolgáltatást jelenleg is használod. Például a feltöltöd a képeidet a Google Fotókba, mindenféle leírás és egyebek nélkül, majd rákeresel arra, hogy „dokumentum”, vagy „tenger”, akkor szépen ki fogja listázni az ilyen jellegű képeket, mert egy mesterséges intelligencia képes megállapítani egy képről, hogy valószínű dokumentumot, vagy tengert ábrázol. De egy szimpla Google keresés, egy fordítás, egy Facebook ismerős ajánlás, vagy egy célzott reklám mögött is mesterséges intelligenciák állnak. Sőt simán lehet, hogy néhány mobil alkalmazásod már a mesterséges intelligencia technológiáját használja, pl. van egy sakk alkalmazás a telefonomon, ami MI alapú.

2021. jan. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

Ha humanoid robotokra gondolsz, akkor lehet, hogy soha, mert nem biztos, hogy pont az a legpraktikusabb forma - mondjuk hirtelen nem tudnék jobbat mondani, de a hozzáértők lehet, hogy igen.

Egyébként szerintem 10 év kb, hogy egy multifunkciós, autonóm robot vigye a háztartást helyettünk.

2021. jan. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 2*Sü ***** válasza:
100%

> Ha humanoid robotokra gondolsz, akkor lehet, hogy soha, mert nem biztos, hogy pont az a legpraktikusabb forma - mondjuk hirtelen nem tudnék jobbat mondani, de a hozzáértők lehet, hogy igen.


Valószínű, hogy humanoid robotok nem fognak elterjedni. Ugye a humanoid robotoknak a köztudatba kerülésében nagy szerepe volt Asimov írói munkásságának. Meg nem mondom, hogy melyik regényében, de felmerült a kérdés, hogy miért humanoid formájúak a robotok. Ott az egyik szereplő úgy érvelt, hogy az eszközeink a fakanáltól a traktorig mind az emberi formához lettek optimalizálva, ezért praktikus, ha a robotok humanoidok.


Asimov viszont nem számolt azzal, hogy a számítási kapacitás ennyire olcsó és miniatürizálható lesz, nem számolt a tömegtermeléssel. Nem egyetlen robotunk lesz, ami aztán keveri a levest, meg vezeti a traktort, hanem maguk az eszközök lesznek egyben a robotok is. Asimov úgy képzelte el, hogy van az intelligens robot, ami kelezi a hagyomány és buta porszívót, ma meg az a praktikus, ha a porszívó maga intelligens, és a formája az ellátott feladatra van optimalizálva. Asimov egy univerzális intelligenciával bíró robotot képzelt el, ezzel szemben a mai robotok specializáltak, egy gyári szalagon dolgozó robotkarnak nem kell tudnia beszélni, egy kommunikálásra szolgáló robotnak – pl. egy Alexa – nem kell tudnia mozogni.


Humanoid robotokat is próbálnak összerakni, de ez inkább puszta kihívás, mint praktikus fejlesztés. Humanoid robotok maximum ott lesznek érdekesek, ahol fontos, hogy a robot emberi legyen. Mondjuk pl. egy szexrobot esetén.


> Egyébként szerintem 10 év kb, hogy egy multifunkciós, autonóm robot vigye a háztartást helyettünk.


Vagy száz éve áll fenn ez a „szerintem 10 év múlva”. Nem hiszem, hogy tíz éven belül gyökeres változások lennének.


Illetve nem valószínű, hogy egy multifunkcionális, autonóm megoldás fog lenni a jövőben, inkább sok-sok autonóm eszköz hálózata, amik egymással kommunikálnak. Aztán lehet, hogy az egészet egy központi processzor fogja kiszolgálni, de minden eszköz a maga kis relatíve egyszerű algoritmusát fogja futtatni rajta. Egy kávéfőzőnek sok mindent nem kell tudnia. Ha nagyon okos, akkor esetleg bizonyos működési hibákat észlelni tud, esetleg ki tudja magát takarítani, újra tudja tölteni a vizet, ha meg elfogyott a kávé, akkor esetleg küld egy megrendelést a webshopba, vagy üzen egy másik eszköznek, ami a bevásárlólistát kezeli. MI-t igénylő feladata nincs egy kávéfőzőnek. Ugyanilyen autonóm és félig-meddig buta fog maradni egy kenyérsütő gép. Egy porszívónak már intelligensebbnek kell lennie, de nem kell, hogy a kávéfőzővel és a kenyérsütővel szoros rendszert alkosson.

2021. jan. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Remélem soha.Nagy filmrajongó vagyok,szeretem a Terminátor filmeket és a Mátrix részeit,meg hasonlókat,de közben elborzaszt az a gondolat,hogy mi lenne ha ezek egyszer ténylegesen be is következnének.
2021. jan. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
40%

"Vagy száz éve áll fenn ez a „szerintem 10 év múlva”. Nem hiszem, hogy tíz éven belül gyökeres változások lennének."


Ez nem érv, hogy már 100 éve áll fenn, ahogy fejlődik a technológia, úgy van egyre nagyobb esély 10 éven belül.

A robotika és MI fejlődése alapján reális esély van rá.

2021. jan. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Személyi asszisztensek, mint az Alexa, Siri és társai azt hiszem, már elterjedtek.
2021. jan. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!