Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Bevallom, a saját ötleteim,...

Bevallom, a saját ötleteim, de igaz, hogy sokat segítene ez a forgatókönyv a súlyos környezetvédelmi problémákon?

Figyelt kérdés

A kutatásra fordított erőforrások az egészségügyre és a környezetvédelemre összpontosulnának a hadiipar és a kütyük helyett.

A világgazdaságot átalakítanák, a fogyasztói társadalommal szakítanának.

Nem az lenne az élet alapja, hogy az ember a napját egy munkahelyen tölti a "közösnek" dolgozva, amije van, az a "közösből" van, a kevéske szabadidejében pedig beül a tévé elé.

Aki munkahelyen szeretne dolgozni, az az egészségügyi kutatás-fejlesztésben, gyártásban tehetné ezt meg. Amúgy meg az emberek maguknak és családjuknak termelnének, tyúkjaik, disznóik lennének, konyhakert, gyümölcsfák. Nem a jelenlegi, központosított termesztés, tenyésztés lenne, ahol az állatokat kegyetlen körülmények között tartják, a sok szállítással pedig terhelik a környezetet.

A ruhák, bútorok, háztartási gépek, kütyük időtállóak és szinte a végtelenségig javíthatóak lennének.



A jelenlegi rendszer totál fenntarthatatlan, ez egyértelmű.

Nem, nem fogunk az űrbe vagy más bolygókra költözni, mire itt tartana a technológia, addigra késő lesz. Nem mellesleg totál mesterséges körülmények között az emberek zöme szenvedne. Jelenleg is a városi ember is szereti, ha fák szegélyezik az utcákat, kirándulni, túrázni megy, hogy zöldet, természetet lásson. Egy űrhajóban élnénk, de amúgy minek?


2021. febr. 14. 23:09
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:

A mostani még nem biztos, hogy össze fog omlani.

Változik, elég gyorsan, az igaz. Ezért érzed a bizonytalanságot.

De az nem garantált, hogy tönkre is menjen. Vannak javító folyamatok is.


Míg nálad garantált az instabilitás - és, ha szerencsénk van, akkor helyette a mostani rend épülne fel belőle.

Ha nem, akkor meg nagyon visszaesne, akár a középkorig.

Gondolom, nem ez a célod.

2021. febr. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 A kérdező kommentje:

Nekem a középkor lenne a célom, őszintén megmondom. Ok, kb elekromossággal és a mai egészségüggyel.



Amúgy semmi se változik. Csak már nincs iható édesvíz, egyre szélsőségesebb az időjárás, túl sokan vagyunk, a túllövés napja egyre hamarabb jön el minden évben, egyre jobban szennyezzük a környezetet, minden egyre rosszabb minőségű és javíthatatlan, egyre többet fogyasztunk, termelünk, persze egyéni szinten is egyre rosszabbul vagyunk.


Ez egy folyamat, hirtelen változás nincs, persze a COVID-ot leszámítva.



Ja amúgy ha már itt tartunk, az is vicces számomra, hogy sokan el se hiszik, hogy bármelyik pillanatban megindulhat egy másik vírus, ami ugyanolyan gyorsan fog terjedni, mint a COVID, csak a halálozása lesz ténylegesen magas...

2021. febr. 15. 22:09
 23/51 anonim ***** válasza:

A középkor semmiben se volt jobb a mainál, csak az egészen buták hiszik azt.

Maximum gondolkodni nem kellett annyit, de ez nem előny.

Szennyezés épp úgy volt, még sokkal durvábban is. Csak ugye kevesebb embernek az egész Földre kisebb hatása volt.

De helyben úgy tönkre tudtak tenni mindent, hogy ihajla.

2021. febr. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 A kérdező kommentje:

Ugyan mivel szennyeztek volna ennyire?

Nem volt ennyi gyártás, szállítás, benzinmotor, dízelmotor, édesvízhasználat, sokszorosa embermennyiség, mint kellene...



De ha ennyire a homokba dugod a fejed:

[link]



Egyébként közben végiggondoltam, hogy egy mosógépnek (manapság 3-5 év alatt elromlik javíthatatlanul vagy GTK): az alkatrészek előállításához szükséges anyagok kitermelése vagy újrahasznosítása (közben szállítás), a kész alkatrészek ide-oda szállítása, mert az alkatrészt Kínában gyártják le de a gépet Lengyelorzságban szerelik össze, összeszerelés után ismét szállítás. Maga a gyártás is iszonyúan szennyező.


Közben az átlagjóskával megetetik, hogy ne használjon szívószálat... No comment. Még csak csepp sincs ez a tengerben.



Amúgy mi meg túlhasználjuk az agyunkat. Napi 10-12-14 óra gondolkozás, koncentrálás sem egészséges. Valószínűleg nemcsak az izmokat lehet túlterhelni.

2021. febr. 15. 22:25
 25/51 anonim ***** válasza:

"mivel szennyeztek volna ennyire?"

Mondtam, hogy csak az egészen buták vágynak oda...


"tulloves-napja"

Tudod, NAGYON nem mindegy, hogy 7 milliárd, vagy csak 7 millió ember él a Földön.

Ha sokan vannak, egy embernek kevesebb jut. A Földnek van egy megújulási tempója, amit nem jó túllépni.

A másik lehetőség, hogy az emberiség fejleszti a technikát, és ezzel is javítja ezt a tempót.

Abban igazad van, hogy az erőltetett fogyasztás zsákutca, és már nem sokáig tartható.

De hogy konkrétan mibe ütközünk majd bele, ki fog elsőnek beleütközni, és erre hogyan reagál majd az emberiség... az jó kérdés.


"Napi 10-12-14 óra gondolkozás, koncentrálás sem egészséges."

Ebben igazad van, de ennyit bőven nem csinálsz!

És közben vannak pihenők is.

2021. febr. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 A kérdező kommentje:

Én csinálok, tanulok és dolgozom is. Lehet, hogy te nem, én igen.

De amúgy nagyon sok ember van túlterhelve agyilag (is).


Az emberiség még soha az életben nem reagált semmire se jól.



De csak az igazán buták személyeskednek, dugják a fejüket a homokba és nincsenek tisztában az alapvető emberi jellem sajátosságaival sem.

2021. febr. 15. 22:37
 27/51 anonim ***** válasza:

Te nem vagy hajlandó semmin sem gondolkodni, ami nem tetszik neked, és semminek nem nézel utána.

Például annak sem, hogy miféle tisztaság volt a középkorban, pedig ez elég jól ismert.

Annak sem, hogy milyen törvények, folyamatok vezérlik a társadalmat, pedig erről elég sokat írtunk.

A te gondolkodásod tipikus vágyvezérelt gondolkodás. Ezért is mondhatom megalapozottan, hogy buta vagy, mert az ilyen emberek szoktak így gondolkodni, és ez világosan látszik az írásodból. Azon kívül, hogy élő sztereotípia gyűjtemény vagy.

Ugyanakkor az is látszik, hogy lusta is vagy, ezért vonhatom kétségbe a 12 óra gondolkodást.

12 órát még a legádázabb diák is vizsgaidőszakban szokott maximum gondolkodni. Fizikailag nem lehet minden percben gondolkodni fél napot, hosszabb időn keresztül, mert ott dőlnél ki.


Amúgy nekem mindegy.

A gondolkodásod tévútra visz téged, de remélem, hogy ez nem keresztezi majd az én utam.

Ha mégis, akkor nem csak neked lesz rossz, hanem nekem is.

2021. febr. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 A kérdező kommentje:

A középkorban mégsem sodorták az élővilágot az emberek a pusztulás szélére, nem fogyott el az iható édesvíz, nem tették tönkre az éghajlatot. Ebből a szempontból mindegy, hogy "csak" azért, mert kevesebben voltak vagy azért is, mert nem használtak benzint, gázolajat, műanyagot stb.


Azt én is látom, milyen folyamatok vezérlik a társadalmat. Egy szóval: borzalmasak. Mióta ember az ember, azóta.


Hogy jössz ahhoz, hogy kijelentsd, szerinted milyen vagyok? Ez olyan nevetséges.



Amúgy kb 2 héten belül kezdődik az az időszak, amikor 8-tól kezdek dolgozni, utána este 9-10-ig pedig tanulok, ha van értelme, becsatlakozom az órába, ha nincs, beadandózom helyette. Ez nagyon sokszor a szüneteket levonva is van 12 óra. Nekem sikerülni szokott, habár a lelkiállapotomat olyankor ne ecseteljük.

Nyáron meg autodidakta tanulás, önálló projektek.



Amúgy nem túlzottan reagáltál azokra, amiket írtam. Személyeskedtél, azonnal kijelentetted, szerinted milyen vagyok.


Átugrottad a kérdés lényegét - ha felteszek valamit, akkor a jelenlegi társadalmi folyamatok baromi lényegtelenek.


Nem indokoltad meg, hogy miért nem működne a feltevésem, leragadtál az odavezető út taglalásában.



Amúgy milyen folyamatok is vannak, amik szerinted segítenek a helyzeten? Környezetmérnökként, rendszerszemlélettel, úgy, hogy tanultam életciklus-elemzést, egyet se tudok mondani.


Az a gond, minden, amivel a hozzád hasonlóakat etetik, szintén a fogyasztáson alapul és emitt segít, amott ugyanannyit ront. De gondolom sohase olvastál utána és nem szoktad végiggondolni a folyamatokat, az ok-okozati kapcsolatokat. Mert lusta vagy, mint a többi.


Amúgy ha itt vannak a javító folyamatok, miért nem... Teszem azt legalább novemberben van a túllövés napja?

2021. febr. 15. 23:06
 29/51 A kérdező kommentje:
Egyébként felsorolnád, mi az, ami szerinted sztereotípia abban, amit írtam?
2021. febr. 15. 23:09
 30/51 Wadmalac ***** válasza:

"A középkorban mégsem sodorták az élővilágot az emberek a pusztulás szélére"


Tudod, miért olyan kopár Görögország tengerparti vidéke?

Mert már az ókorban totál ki lettek irtva az erdők és az erózió lemosta a termőföldet.


Jónéhány állatfajt a középkorban irtott ki az ember nullára. Pl. dodó galamb.


Amivel kevesebbet ártottunk, az az emberek létszáma meg a fosszilis energiahordozók hiánya.


"a középkor lenne a célom, őszintén megmondom. Ok, kb elekromossággal és a mai egészségüggyel."

Ahha. Közel se zavarjon, hogy ahhoz mindarra a technikára szükség van, amit pont elhagyni óhajtasz.


Borzalmasan vázlatos elképzelések és nagyon hamis nosztalgia.

2021. febr. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!