Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Bevallom, a saját ötleteim,...

Bevallom, a saját ötleteim, de igaz, hogy sokat segítene ez a forgatókönyv a súlyos környezetvédelmi problémákon?

Figyelt kérdés

A kutatásra fordított erőforrások az egészségügyre és a környezetvédelemre összpontosulnának a hadiipar és a kütyük helyett.

A világgazdaságot átalakítanák, a fogyasztói társadalommal szakítanának.

Nem az lenne az élet alapja, hogy az ember a napját egy munkahelyen tölti a "közösnek" dolgozva, amije van, az a "közösből" van, a kevéske szabadidejében pedig beül a tévé elé.

Aki munkahelyen szeretne dolgozni, az az egészségügyi kutatás-fejlesztésben, gyártásban tehetné ezt meg. Amúgy meg az emberek maguknak és családjuknak termelnének, tyúkjaik, disznóik lennének, konyhakert, gyümölcsfák. Nem a jelenlegi, központosított termesztés, tenyésztés lenne, ahol az állatokat kegyetlen körülmények között tartják, a sok szállítással pedig terhelik a környezetet.

A ruhák, bútorok, háztartási gépek, kütyük időtállóak és szinte a végtelenségig javíthatóak lennének.



A jelenlegi rendszer totál fenntarthatatlan, ez egyértelmű.

Nem, nem fogunk az űrbe vagy más bolygókra költözni, mire itt tartana a technológia, addigra késő lesz. Nem mellesleg totál mesterséges körülmények között az emberek zöme szenvedne. Jelenleg is a városi ember is szereti, ha fák szegélyezik az utcákat, kirándulni, túrázni megy, hogy zöldet, természetet lásson. Egy űrhajóban élnénk, de amúgy minek?


2021. febr. 14. 23:09
1 2 3 4 5 6
 31/51 A kérdező kommentje:

30



És az ókorban is fennállt annak a veszélye, hogy az emberiség akkora környezetvédelmi problémákat csinál, hogy kiirtja magát?



"Ahha. Közel se zavarjon, hogy ahhoz mindarra a technikára szükség van, amit pont elhagyni óhajtasz."



Miért is?


3 évente elromló mosógép, 2 évente elromló okostelefon, egyre erősebb laptop, egyre többet zabáló, egyre "fancybb", a páréves gépen/telón nem futó szoftverek, 1 szezon alatt széteső farmernadrág és cipő kell ahhoz, hogy valaki egy kiskertben termelhessen?



Jó tudni.



Vagy a szövegértésetek nulla, vagy a rosszindulatotok, kötözködni vágyásotok maximális.

2021. febr. 16. 07:43
 32/51 Wadmalac ***** válasza:

""Ahha. Közel se zavarjon, hogy ahhoz mindarra a technikára szükség van, amit pont elhagyni óhajtasz."

Miért is?"


Vajon miért? Hogy működjön az egészségügy, az orvosi műszerezettség, annak gyártása, mentő, mentőhívás, gyógyszergyártás, ehhez szükséges logisztika, a mai technika nélkül?

Meg hogy legyen áram. Bizonyára csak egy 20 wattos izzószálas körtére vágysz, igaz? Se tévé, se pc, se internet nem kell. Mosógép sem, fűtés sem. Fürödni is a faluszéli patakban fogsz.



Kicsit szedd össze magad. Feldobtál egy kérdést, hogy adott ötleteid megoldanák-e a környezetvédelmi problémákat. Kaptál rá egy kupac józan választ, miért nem olyan egyszerű ez, mint álmodtad.


Erre elkezded nyomatni a totál rögeszmés középkor-idea mániádat és mikor kapod rá a cáfolatokat, mert ugyanolyan vázlatos és hamis idealista, mint ahogy kezdted, mi vagyunk a gonosz kötözködők.


Ha van egy agymenésed, amit dédelgetni akarsz, kritika nélkül, nem is érdekel a realitása, ne írd ki megvizsgálásra, tartsd meg magadnak.


Mi megvagyunk nélküle.

2021. febr. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 A kérdező kommentje:

Sehol nem idealizáltam a középkort. Árnyaltam a képet és próbáltalak titeket emlékeztetni, hogy az akkori emberiség nem használta el a Föld egy évre szóló erőforrásait már július-augusztus táján.

Itt hol az idealizálás?


Továbbá azt állítottam, hogy szerintem az lenne célravezető, ha a tartós fogyasztási cikkek időtállóak lennének és minél többen visszatérnénk a háztáji termesztgetéshez, ezt a korszerű technológiát felhasználva.

Ismét: hol van itt a középkor istenítése?


Sehol se reagáltatok a kérdéseimre. Milyen sztereotípiák mentén gondoljozom szerintetek? Szerintetek milyen intézkedések vannak a környezetvédelem érdekében, ami tényleg hat? Miből gondoljátok, hogy a júliusi túllövésnap okés? Szinte rögtön támadtatok.



Az ember nem tudja elviselni, ha valaki máshogy gondolkozik, mint ő - pláne ha ez a másképp gondolkozás szembemegy a mainstream vélekedéssel. Pedig általában ezek a célrevezetőek és viszik előbbre a világot.


Több helyen érzékelem, hogy kiforgattátok a mondanivalómat, képletes dolgokat szó szerint értelmeztetek, ha példákat hoztam, úgy értelmeztétek, mintha csupán ennyi dolgot vennék számításba. Tehát ha azt mondom, szeretem példáula a rizst, akkor szerintetek csak a rizst szeretem.

2021. febr. 16. 10:46
 34/51 anonim ***** válasza:
Túl sok utópisztikus világképű hülyeséget olvastál. A környezetvédelmi problémákon sokat segítene ha ezt az egészet papírra nem írnád meg. :)
2021. febr. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 A kérdező kommentje:

"Meg hogy legyen áram. Bizonyára csak egy 20 wattos izzószálas körtére vágysz, igaz? Se tévé, se pc, se internet nem kell. Mosógép sem, fűtés sem. Fürödni is a faluszéli patakban fogsz."



Na ez meg kifejezetten felb....


Az első részére: igaz, nem soroltam fel az összes szükséges technológiát. És? A rizst szeretem például, de nem csupán azt.


De kell PC, ami 20 évig időtálló és ha fejlesztenek a szoftvereken (ahol végképp kell), olyan szoftverek lesznek, amik futnak a 20 éves gépen is. Nem sokkal erőforrásigényesebbek és futnak a 20 éves operációs rendszereken is.

(Az lenne az optimális, ha ma a 2005-ös gépet is lehetne használni Windows XP-vel. Tudom, miért nem lehet, csak nem értek egyet a trenddel, a folyamatokkal.)



Kell LED villanykörte, csak időtálló legyen.


Tévét én például nem nézek.


Kell fűtés, csak korszerű legyen és 21-22 fok a 25-26 helyett.


Kell mosógép, csak 20-30 évig javítható, nem olyan hulladék, mint a fürdőszobámban a rövidebb nevű dél-koreai, ami mindenhol sorjás, kicsit repedt az üstszájgumi, perfekt vízszintben van és semmit se lehet a tetején tárolni és a garanciaidőt se fogja kihúzni.



Hol írtam, hogy a faluszéli patakban akarnék fürdeni???

A szükséges korszerű technológiák, lelassult fogasztás és minden kertben háztáji gazdaságok. Ezt írtam.



Agresszív kismalac 'mindenígyjóahogyvan' 'mindenkibutaakinemúgygondolkozikahogyén' emberekkel felesleges vitázni

2021. febr. 16. 11:00
 36/51 Wadmalac ***** válasza:

"Agresszív kismalac 'mindenígyjóahogyvan' "


Egyrészt kezded a parasztkodást, mert érved nincs.

Másrészt meg nem véletlenül írtam ezt már a #3-ban, tudtam, hogy ez lesz a vége.


"És nem, ne állj neki fortyogni, hogy az ilyenek miatt nem változik semmi."


Leírtam ott előre, miért nem erről van szó. Csak sajnos hiába.


"De kell PC, ami 20 évig időtálló és ha fejlesztenek a szoftvereken (ahol végképp kell), olyan szoftverek lesznek, amik futnak a 20 éves gépen is."


Elmondom, mi volt egy marha jó gép 2001-ben.

P4 1,3 GHz, rambus memória 2X256 MB, 40 GB HDD, Geforce MX440 videókártya.


A TIZEDÉT nem csinálod meg rajta egy mai gép képességeinek. Egy olyan 3D-s alkatrész modell forgatás, amit a mai ipari tervezésnél tized másodperc, azon egy percig tartott volna.


És nem azért avult el, mert szándékosan túl lett fejlesztve azóta, hanem mert a mai igények ennyivel magasabbak.

Egy rohadt 720p 30fps filmtől elfüstölt volna.


Amúgy én elhasználtam 8(!) évig, minimális hardver-frissítésekkel, bővítéssel.

Ez a reális plafon.


Gépkocsi 20 évre?


2-3 évente szigorodnak az emisszió-normák annyira, hogy a 6-8 éves autók már fényévekkel esnek ki belőle.


És ez is éppen a környezetvédelem érdekében.


Áhh, nincs értelme.


Rögeszméjében megingatott pszichikai beteg dühöngése nem érdekel.

2021. febr. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:

A környezetvédelem érdekében 1988-as autót vettem. nem 5 évente kidobok egy halom műanyagot, és elektronikai hulladékot, majd evszek egy új kocsit.

A háztartási szeméttel fűtő szomszédaim több kárt okoznak a környezetben azthiszem. :D

2021. febr. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 Wadmalac ***** válasza:

"A háztartási szeméttel fűtő szomszédaim több kárt okoznak a környezetben azthiszem. :D"

Lehet.

De azért az a '88-as kocsi, persze használat mértékétől függően, de simán kipufoghat 5 év alatt annyi xart, amennyit egy újabb előállítása és működése együtt produkál.

2021. febr. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 A kérdező kommentje:

Wadmalac, ti kezdtétek a személyeskedést....


Jó lenne a most 20 évvel ezelőtti gép, ha nem hardverzabáló szoftvereket írnának a szoftverfejlesztők, ha nem lenne csilivi, tele nem létszükségletű feature-ökkel, ha az ember kicsit minimalistább lenne, nem akarna mindig többet és többet.


Wadmalac te szemtől-szemben is ennyire elítélő, másokat nem elfogadó és öntelt vagy?



Azt már megszoktam, hogy a gyakorikérdéseken totál más a vélekedés, mint bárhol máshol, akár a neten magán, akár élőben, de ha élőben közölnéd, hogy szerinted nincsenek is jelentős környezetvédelmi problémák, remélem minimum kiröhögnének.



Lehet, hogy 3 év múlva kevesebb vizet fogyaszt egy új mosógépmodell, de egyfelől rongálja a ruhákat, másfelől nem jó a mosási hatékonyság harmadrészt sokkalsokkalsokkalsokkalsokkal szennyezőbb a gyártás, szállítás, mint amennyit esetleg a mosásonként pár liter vízzel és pár kWh árammal megspórol.



Egyébként... Miért húz fel annyira, hogy mások szívesebben látnának hosszú életű termékeket?


0 fok van, az nem hideg, menj, fuss pár kört a ház körül.



Amúgy önteltnek azért neveztelek, mert okosabbnak hiszed magad azért, mert MÁSképp gondolkozom, mint te... Bántó dolgokat írsz rólam, mert MÁSképp gondolkozom, mint te.

2021. febr. 16. 12:32
 40/51 A kérdező kommentje:

Gondolom ez se szennyezi a környezetet:


https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobilt..


Gondolom ennek a kérdésnek a kiírója is pszichológiai beteg ámokfutó:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

(Mondjuk a turival én se értek egyet, legyen új a farmer, de 5 évig tartson ki, legyen javítható.)


Ő is buta:


[link]



Szóval másokat is foglalkoztat a kérdés.

2021. febr. 16. 13:05
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!