Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha a Bejrútban levegőbe...

Ha a Bejrútban levegőbe repült azonos mennyiségű ammónium-nitrát Budapesten robbanna fel mit pusztítana el a városból?

Figyelt kérdés
Bejrútban valami 2700 tonna ammónium-nitrát okozott borzalmas pusztítást. Még építészeti műemlékek is tönkrementek. Ha Budapesten robbanna fel ekkora mennyiség mit tenne vajon tönkre?

2021. febr. 27. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Attol fugg hol robbanna. Ha a Parlamentnel, az kb. a Belvarost eltuntetne, es a budai Var is kapna rendesen. Ha Rakoskereszturon, akkor csak az ottani lakotelepet tenne por-allaguva.
2021. febr. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Történt már 1926-ban egy elég nagy robbanás, 30 tonna lőszer robbant föl.

[link]

2021. febr. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 EagleHUN ***** válasza:
Köszi #2 erről nem is tudtam.
2021. febr. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 EagleHUN ***** válasza:

Én is úgy vélem ha mondjuk a parlamentnél akkor a kiskörúton belül nem nagyon maradna ép épület.


De az üvegek egész BP. -en betörnének rengeteg sebesülést okozva.


Kérdező nem tudom hallottál -e a

Halifaxi (első világháborús lőszerszállító hajó) robbanásról?:

[link]


A 2015 -ös Tienchin-i robbanásról?

https://www.youtube.com/watch?v=hUtrkfLKyFE

https://www.youtube.com/watch?v=993wlZ6XFSs

Erről videók is vannak a Youtubon, mivel éjjel történt lényegesen látványosabb is! Ráadásul ugyanúgy műtrágya robbant be mint Bejrútban!


Hát a történelem ismétli önmagát.

2021. febr. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A halifaxi és tiencsini robbanásokat ismerem és láttam a videókat.
2021. febr. 28. 10:02
 6/7 anonim ***** válasza:
2021. jún. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 EagleHUN ***** válasza:

Aztaaa. Köszi #6 a cikket. Ez tényleg döbbenetes ami ott történt Oppauban és alig tudni róla valamit, kb annyit ami ebben a cikkben van.


Tiszta agyrém hogy dinamittal szedegették ki a silóba betömörödött ammónium nitrát ammónium szulfát keveréket.

20000x sikerült nekik a 20001 -re meg levegőbe repültek.

Szerencse hogy "csak" 4500 tonna volt a silóban és nem maximum kapacitás 50000 tonna. Illetve csoda hogy a 4500 tonnának csak a 10% -a vett részt a robbanásban.

A robbanóerő így is 2 x 1-2 kilotonna TNT egyenérték volt, kisebbféle atomrobbanásnak megfelelő erő.


Döbbenet...

2021. júl. 1. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!