Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A tudomány és spiritualitás...

DeMoR kérdése:

A tudomány és spiritualitás egyesítése a megoldás?

Figyelt kérdés

Üdv!^^/


Van egy olyan elképzelésem, hogy a XVI.-XVII. században azzal, hogy az ember elválasztotta a spiritualitást és a tudományt, hibát követett el. Hisz így két partra szakították a szerintem egy partot. Mind a kettő oldal keresi az igazságot, de szerintem sosem fognak rájönni, amíg egy értelemes működő képes konszenzus létre nem jön.


Előre is Köszönöm a Válaszokat ! ^^/



2021. márc. 4. 23:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%
Nincs mi alapján egyesíteni őket. Kb mintha azt várnád, hogy egy receptből precízen főző szakácsnő együtt készítsen el egy ételt olyasvalakivel aki válogatás vagy egy recept elolvasása nélkül mindent beledobál a fazékba amit csak talál, és várja a csodát. Semmi közös pont nincs kettejük tevékenységében.
2021. márc. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%

"Mind a kettő oldal keresi az igazságot,"

Erről az jutott eszembe, hogy az egyik oldal vasvillával rakja a szénát, a másik meg lapáttal. Mindkettőnek ugyanaz a célja, csak az egyik eszköze alkalmatlan hozzá.

Mellesleg, a tudomány nem igazságot keres, hanem megérteni szándékozik a világ működését. Szerintem ebben is különbözik a két oldal.

2021. márc. 5. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Mojjo ***** válasza:
92%
Szerintem te valamit nagyon benéztél. A tudomány egy módszertan a világ megismerésére, a spiri/ezó meg kisujjból kiszopkodott zagyvaságok gyűjteménye, aminek kb az a lényege, hogy akinek bonyolult a valóság megértése, az is hihesse azt, hogy ő mennyit tud, sőt, ő tud csak igazán sokat. Semmi közös nincs bennük.
2021. márc. 5. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%

Mind a kettő keresi az igazságot, de annyira más szempontok alapján, hogy képtelenség a kettőt egyesíteni.


A tudomány mérésekkel keresi az összefüggéseket, a spiritualizmus meg az emberi hitre alapoz.

2021. márc. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Wadmalac ***** válasza:
89%
Nem volt itt semmi két partra szakítás. A világ megismerésének van egy módja. Aminek a megismerésére nincs mód, az a vizsgálatnál kiesik.
2021. márc. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 LeonScottKennedy ***** válasza:
91%

"Hmm"


- Geralt of Rivia

2021. márc. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
8%
Hát nem tudom, húrelméletet is mintha a védákból copi+pase lenne.
2021. márc. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Mojjo ***** válasza:
82%
@7: Idézd már az idevágó védákat, kérlek :D
2021. márc. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
17%
Perpill magyarul pont ezt nem tudom, de ájurvéda mondjuk elolvashatod, nyilván valami nem pontos, de mivel tudománynak számít felülírható mint bármely más tudományos irat, vagy ez csak akkor érvényes ha európai tudóst írunk felül :)? Persze van újabb kiadás is ahol pontosabb, meg ezt alá is tudom támasztani szakmámból kiindulva, a húrelméletet mondjuk pont nem "pontos", ezért elmélet.
2021. márc. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%

Olyan szempontból igazad lehet kérdező, hogy a tudomány a "látható dolgokon" keresztül akar előrébb jutni, viszont a spiritualitásos dolgok maximum begombázva láthatóak. Azért érezhető, hogy ez utóbbi nem egy betonbiztos világmegismerési mód.

Hogy én is hozzak egy párhuzamot; kocsival is el lehet jutni A-ból B-be, meg mopeddel is, mégsem gondolja senki, hogy ha a két járműből összeeszkábál egy harmadikat, akkor az hatásosabb lenne a közlekedésre. Ugyanez a helyzet a tudományokkal és az ezotériával is. Mindenki "kutassa" a maga módján a világot, csak a többieket ne zavarja vele fölöslegesen.

2021. márc. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!