Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az mRNS vakcina miért nem tud...

Az mRNS vakcina miért nem tud beépülni a genomba?

Figyelt kérdés
Tegyük hozzá, hogy amennyire tudtam utánanéztem, de érdekel a téma, szóval örülnék, ha egy hozzáértő pontosan le tudná írni a miértjét. Én azt olvastam, hogy a fő oka, hogy ez szembemenne a molekuláris biológiai centrális dogmájával és mert az mRNS nem tartalmaz NLS-t. Valaki ezeket ki tudná fejteni?

2021. márc. 7. 22:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
95%
Hmm... Talán azért, mert mRNS? Nem tud bejutni oda, és nincsen reverz transzkriptáz sem a közelben, ami átírja?
2021. márc. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
91%
Ehhez értened kéne egy picit is a biológiához. Egyébként meg replikáció, transzkripció, transzláció
2021. márc. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy nem igazán találtam normális oldalakat, ahol ezeket leírják(max angolul, de az angol tudásom még nem annyira fejlett, mivel csak 16 éves vagyok és nem olyan rég kezdtem tanulni) viszont nagyon érdekel a téma és ha valaki rákérdez, nem szeretnék alulmaradni, ezért az sem szavarna, ha leegyszerűsítés nélkül el tudná valaki magyarázni...nem igazán hiszem, hogy módosítani tudja a DNS-t de azt sem szeretném, hogyha ezt nem tudnám alátámasztani másnak és csak felszínes lenne a tudásom
2021. márc. 7. 22:28
 4/77 anonim ***** válasza:
82%
Nincsen mód arra, hogy bejusson a sejtmagba és átíródjon dns-sé. Ennyi. Egy nem létező dolgot nem lehet cáfolni.
2021. márc. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
83%
Mert a genomod DNS-ből áll, nem RNS-ből. Már ott problémás a dolog, hogy előbbi kettős szálú, utóbbi egyes. Egyéb problémákról nem is beszélve, pl hogy az általuk tartalmazott bázisok között is van eltérés.
2021. márc. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom, a retrovírusok át tudják írni az RNS-üket DNS-é és azt beépíteni egy sejt DNS-ébe. Van arra mód, hogy ez egy vakcinán belül megtörténjen és ha nem akkor miért nem?
2021. márc. 7. 23:12
 7/77 anonim ***** válasza:
77%
Mert az nem retrovírus, tehát nincs meg hozzá az eszköztára.
2021. márc. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 anonim ***** válasza:
76%

Nem egeszen teljes valasz, es nem is kizarolag csak ezzel foglalkozik, de talan hasznos

https://www.youtube.com/watch?v=2eMWJWvuhqs

2021. márc. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 A kérdező kommentje:
Értem, és ezeket az eszközöket meg lehetne adni neki, be lehetne juttani a vakcinával? Vagy ha igen, akkor valam miatt így sem működne a dolog?(bocsánat, tudom, hogy ez már nagyon az összeesküvés elméletek szintje :D, de ilyen kérdéseket lehet feltenne valaki, aki nem bízik a vakcinában és nem tudom erre mit lehetne válaszolni)
2021. márc. 7. 23:32
 10/77 anonim ***** válasza:
77%

Be lehetne adni, de akkor mi lenne? Az a sejt, amelyik megkapja a vakcinát, úgyse éli túl, hiszen a vakcina lényege az, hogy az immunrndszert ráküldjük a - látszólag - vírust termelő sejtekre. Márpedig amelyikbe bekerült a vakcina, az látszólag vírust termel, ergo meghal. Ha bekerült a DNS-ébe a vakcina, ha nem.


Amúgy a DNS eleve nem egy kőbe vésett stabil valami. Nap mint nap törik, változik egy csomó sejtünkben. Ha rossz helyen törik (=ahol a sejtet zavarja), akkor a sejt meghal, ha érdektelen helyen történik változás, akkor egyszer majd amikor a sejt életciklusa véget ér, viszi magával a halálba a változást.


A testi sejtjeink közül a legtöbb nem osztódik, tehát a DNS változás nem jár különösebb következménnyel.

2021. márc. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!