Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Része a nyomozó/vizsgáló...

Része a nyomozó/vizsgáló munkájának a hazudozás és a félrevezetés ?

Figyelt kérdés
Találkoztam olyanokkal akik túlzásba estek a taktikát illetően és átmentek hazugságba.Úgy érzem és hallom másoktól többnyire beismerő vallomást akarnak kicsikarni. De miért ?

2021. márc. 19. 01:37
 1/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

Szerintem a kihallgatásoknál alapvető taktika a kihallgatott személy félrevezetése, pszichikai nyomás céljából.


Hogy ennek hol vannak az erkölcsi határai, az nehéz kérdés.

2021. márc. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerinted mit kellene csinálniuk? Tételesen bemutatni a bizonyítékokat, hogy mit tudnak? A gyanúsított sosem lesz ennyire készséges, azért van a nyomozás, és valamilyen trükkel rá kell venni, hogy „elszólja” magát.
2021. márc. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azt mondta a vizsgáló ,hogy jelen ügyben (eltűnt egy kapálógép) ott volt a szagmintám a helyszínen.

Ezt rá egy órára mondta ahogy ezt tőlem levették.

Na most az a helyzet tőlem vettek már máskor is és minimum 1 hónap mire annak az eredménye visszajön. Tehát nem egy óra hossza attól jóval több. Az eltelt egy órában én addig az előállítóban voltam.

Pontosan tudom ,hogy ötször van neki futtatva a kutya ,és mind az ötször jeleznie kell fekvéssel. De mindezt ha elküldi olyan helyre ahol van kutya ,és nem egy óra hossza. Na most én ezeket elmondtam neki. Aztán haragra gerjedt felemelte a hangját "ne jogászkodj" és a többi ... "nem jól tudod"..."ez nem így van" --- ezeket mondta a vizsgáló

Erre én mondom neki: mond el pontosan mi a szagmaradvány ,mondj el róla mindent amit tudsz mert addig ugyanis kénytelen vagyok azt hinni, hogy olyanról beszélsz, amiről fogalmad sincs :-) Na és innét még rosszabb lett a hangulat :-) Mert nem jött be a vetítése.

2021. márc. 20. 00:55
 4/4 A kérdező kommentje:

Mik a legalapvetőbb vetítések/púderok ?

Pl: Hogy már a másik megmondta hol van az amit elvittetek ... ilyesmi ?

2021. márc. 30. 01:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!