Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit mutat a radioaktív felezés...

Mit mutat a radioaktív felezési idő?

Figyelt kérdés
Pontosan mi a jelentősége a radioaktív felezési időnek? Mit jelent és mire lehet használni? Pl. ha tudom egy radioaktív anyag felezési idejét, akkor abból lehet tudni mennyire veszélyes/sugárzó? Ha nem akkor mi a jelentősége?

2021. márc. 22. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:
2021. márc. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 Néztem már Wikipédián és más oldalakon is de magyarul nem igazán találtam olyat, ami az én kérdéseimre válaszolna.
2021. márc. 22. 10:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Ennyi idő alatt a fele fogy el az anyagnak.

A veszélyességhez ezen kívül az is kell, hogy mivé bomlik, mit sugároz.

2021. márc. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Pl. a bizmut, úgy tudom radioaktív, de ahol olvastam róla, azt írták, hogy nem veszélyes mértékben(és ezt csak a felezési idővel indokolták) ha nem ebből, akkor miből lehet azt megállapítani, hogy mennyire veszélyes?
2021. márc. 22. 11:06
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Sokáig a bizmutot tekintették a legnagyobb rendszámú stabil elemnek, de 2003-ban felfedezték, hogy rendkívül gyengén, de radioaktív: egyetlen primordiális izotópja, a bizmut-209 alfa-sugárzó,[7] felezési ideje több, mint egymilliárdszorosa az Univerzum becsült életkorának.[8][9] Rendkívül hosszú felezési ideje miatt azonban szinte minden szempontból stabil elemnek tekinthető.[9]"


[link]


Ez mondjuk elég jó picike felezési idő. :)

Meg pont az alfa-sugárzás az nem igazán veszélyes. A bőrödön sem tud átmenni. De ahogy írták, a "veszélyesség" több dologtól függ.


Mivél, hogyan, és milyen gyorsan bomlik.

Utóbbit mutatja a felezési idő.

2021. márc. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!