Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerinted hogyan lehetne...

Szerinted hogyan lehetne megállítani a COVID járványt?

Figyelt kérdés
2021. márc. 30. 06:04
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 Tislerics Máté ***** válasza:
82%

Most is meg lehetne állítani, ha olyan intézkedéseket hoznának az egész világon, amiket egy pl.: 90 %-os mortalitással pusztító vírus esetén indokolt meghozni.


Akkor már szó se lenne a gazdaság megvédéséről, mindenki összecsokizná magát, hogy meghal. Sokkal kevesebb konteós is lenne, akik nem képesek megérteni a tudományos hátterét a dolognak, mert látnák, ahogy hullanak az emberek körülöttük mint a legyek. A legtöbb kormány bevezetné a totális kijárási tilalmat, minden nap hozná a segélyszállítmányt a katonaság talpig biohazard ruciban. Senki nem mehetne ki az utcára egy két hónapig. Persze igy is lennének páran, akik kiszöknének. Mert ugye nem hinnénk abban, hogy a vírus miatt esnek össze az emberek körülöttük. Őket a katonaság egyszerűen lelőhetné. (ez elég morbid tudom, de hát az emberi hülyeséggel és engedetlenség-el is kell ugye számolni és kell, hogy legyen elrettentő ereje valaminek, ami sajnos nem feltétlenül lehet morálisan elfogadható.)


Mivel semelyik vírus nem képes gazdatestek kontaktjai nélkül életben maradni. A vírus úgy eltűnne, mintha nem is lett volna. És a gazdaság is megmaradna, mert csak 1, esetleg két hónapig lenne bezárva minden. Utána lehetne mindent újra-nyitni és a válságkezelés miatt keletkezett hiányt el lehetne kezdeni újratermelni. Az újranyitott országokból is szépen fokozatosan lehetne beengedni az embereket és a kereskedelmet is meg lehetne indítani velük újra.


Ilyen intézkedéseket csak sokkal súlyosabb vírus esetén indokolt bevezetni és pont ez miatt fog (ki tudja meddig) a COVID velünk maradni. Pont, mint az influenza. Minden évben lesz majd új védőoltás, amit aki akar beadat, aki akar nem. Az egészégügy amennyire tud alkalmazkodik a helyzethez, és kb. ennyi. Minél többen beoltatják magukat, annál kevesebb lesz a haláleset és annál kevésbé lesz leterhelve az egészségügy.


A legnagyobb problémát jelen esetben az emberi hülyeség jelenti. Az, hogy mindenki szakértőnek képzeli magát és meg van a saját kis fantazmagóriája a vírussal kapcsolatban. Ez természetesen a legritkább esetben egyezik a valódi ismeretekkel a vírussal kapcsolatban. Ami ahhoz vezet, hogy ezek a félkegyelműek nem fogják az istennek sem betartani a vírus terjedést akadályozó javaslatokat. Szóval nincs megoldás. Túl buták az emberek, és nem elég halálos a vírus. Ez van...

2021. márc. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:
12%

a) Sehogy, nincs vírus, ez csak az influenza átnevezve, hogy megfélemlítsenek és irányíthassanak.

b) Majd ha erőszakkal rávettek mindenkit, hogy beadassa magának a mérget/chipet ebben a világméretű emberkísérletben.

c) Ha majd a politika úgy kívánja! Úgy játszanak a számokkal ahogy nekik jó!

d) Nem lehet megállítani, az amerikaiak fejlesztették ki a kínaiak ellen, nincs ellenszer, ez már a harmadik világháború.


Válasszon mindenki anti-vaxxer, konteo szopkodó egy megfelelőt. Remélem nem hagytam ki semmit.

2021. márc. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
71%

@22

Bocs, nagy hevesen lepontoztalak, ahogy elkezdtem:D

2021. márc. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 Tislerics Máté ***** válasza:
82%
#22! Én is benyaltam! sorry! :D
2021. márc. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
89%

De, kihagytál!

e) Nem lehet megállítani, a kínaiak fejlesztették ki az amerikaiak ellen.

f) Nem lehet megállítani, a denevérek fejlesztették ki a kínaiak és az amerikaiak ellen.

2021. márc. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
19%
25.Viccesek vagytok.Nyugodtan ki lehet nevetni a konteósokat,laposföldhívőket ahogy hívjátok őket.Csak nehogy egyszer igazuk legyen.
2021. márc. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
86%

5000 év alatt egyszer?

Ezt még elnézzük nekik.

2021. márc. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 anonim ***** válasza:
92%
A konteósok sokkal tartoznak az emberiségnek...hol az Y2K válság? Hol a Nibiru? Nem jönnek már végre az Annunakik? A föld most akkor üreges, vagy lapos? Ha van belső föld, az hol fér el a lapos föld belsejében? Nem lehet, hogy a covidod is chemtrail-ről szórták? Senki sem jött még rá arra, hogy Bill Gates mivel akarja kiírtani az emberiséget valójában? BillGates...Bill Gécc'...Billg Aids! Hoppá, mi?! Na, így kell egy basic konteot indítani. :D
2021. márc. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 sadam87 ***** válasza:
100%

#19

Ez természetesen jogos, többek között erre céloztam azzal, hogy mások a viszonyok. De nem csak ezen múlik! (Anglia is szigetország, aztán ott mégsem sikerült valami jól lekezelni a járványt.)


#20

"Általánosan az ázsiai népeknél rettenetesen erős a polgári szabálybetartás."

Tény, hogy ott egész más a mentalitás. De más is segít: ott már volt egy SARS járvány (meg mások is), e segített megtanulni védekezni.

"Ausztrália, Új-Zéland: egyrészt amit #19 ír, másrészt az alacsonyabb népsűrűség és még a tömeg-fókuszpontok is "levegősebbek"."

Ez igaz, de azért vannak elég sűrűn lakott közetek (pl. Melbourn és Sydney körnéyke). Plusz az USA-ban is vannak elég ritkán lakott államok (pl. Dakoták) és ott mégis tarolt a járvány.

"És nézz csak utána, az általad említett helyeken hány darab tüntetés volt maszkviselés stb. korlátozások ellen? Nulla."

Ja, nem.

[link]

[link]


"Fenét nem igaz."

Leírtam nem egy példát a hatékony járványkezelésre egyértelműen demokratikus orszégokból. (ÉS hogy ezek léteznek,te sem tagatad.) Innetnől kezdve azt állítani, hogy csak diktatúrák tudják hatékonyan kezelni a járványt, nemes egyszerűséggel hazugság.

Amúgy ha már az európai mentalitásnál, stb. tartunk: Finnországban 148 halott jut egy millió főre, Norvégiában 121. Egyik sem az a kifejezett diktatúra... Anniy igaz, hogy ritkán lakottak. De ha Dániát megnézzük, ott 416 halott jut 1 millió főre. Az tény, hogy ez már nem olyan jó, de egy kifejezetten sűrűn lakott, nyitott országról van szó, ehhez képest az ötöde a halálozás például a hazainak.

"Persze marha kényelmes a szakértőket és kormányokat hülyézni."

Pontosan milyen szakértőt is hülyéztem? Pontosan mikor nem ismertem el a kollektív polgári felelősséget? Marha kényelmes olyan állításokat a számba adni, amit sosem tettem.

2021. márc. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 Wadmalac ***** válasza:
83%

"általad említett helyeken hány darab tüntetés volt maszkviselés stb. korlátozások ellen? Nulla."


Ja, nem."

Nem fogalmaztam pontosan, az ázsiai, szabálybetartó részre céloztam. Sorry.


"Pontosan milyen szakértőt is hülyéztem? Pontosan mikor nem ismertem el a kollektív polgári felelősséget? Marha kényelmes olyan állításokat a számba adni, amit sosem tettem."


Én összességében a közhangulatról beszélek.

Penészedik a szőlő? Rohadt kormány.

Jön az árvíz? Rohadt kormány.

Jön a vírus? Rohadt kormány.

Maszkot kell felvennem? Rohadt kormány.

Nem mehetek este piálni? Rohadt kormány.

Tarol a covid? Rohadt kormány.


Ennél nincs egyszerűbb.

A kritika mindig kell, mert az a kontrollja mindennek.

De simán mindent a kormány nyakába varrni, főleg olyanok részéről, akik ugyanúgy nem tudták, hogy kéne jobban csinálni, gusztustalan.

És most ez megy itt nagy általánosan.

És ezt unom.


Most összefogni kéne, korlátozásokat betartani, oltatni, túlesni ezen az egészen és majd utána lehet újra dobálni a xart.

Most a xardobálás baromi keményen a szükséges intézkedések betartása ELLEN hat.

Mert csakazért sem csinálom, rohadt kormány.


Sajnos pontosan kimutathatatlan, hogy hány százalékban pont emiatt tartunk ott, ahol.

2021. márc. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!