Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerinted hogyan lehetne...

Szerinted hogyan lehetne megállítani a COVID járványt?

Figyelt kérdés
2021. márc. 30. 06:04
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
79%
30. Már nem azért de kit kellene felelőssé tenni ha nem a kormányt?Tudtommal teljhatalmú kormányzás van jelenleg Magyarországon.A teljes,totális felelősség a kormányé,nem az embereké.Az emberek a választás alkalmával átadták a hatalmat a kormánynak,vele együtt a teljes felelősséget is.Így működik a közvetett demokrácia. Ha nem tudja ellátni a feladatot a kormány akkor le kell mondani,vissza kell adni a hatalmat a népnek,ilyen egyszerű.
2021. márc. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim válasza:
82%

Ha mindenki el lenne különítve 2 hétig külön szobákban 2 hétre elegendő kajával/piával, mindenkinek saját mosdóval, és ezalatt a 2 hét alatt nem menne senki ki a szobájából, akkor nagy eséllyel megszűnne a járvány


Nyilván tudom hogy ilyen nem lesz, ez egy szélsőséges példa volt egy közel 100%-os vírus írtásra :D

2021. márc. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 Wadmalac ***** válasza:
95%

"Már nem azért de kit kellene felelőssé tenni ha nem a kormányt?"

Mondjuk mellette mindazokat, akik állatira nem tartják be a rendelkezéseket?


"Tudtommal teljhatalmú kormányzás van jelenleg Magyarországon."

Intézkedés-hozásban éppenséggel kemény parlamenti többség, az igaz.

És veled be van tartatva minden keményen? Van a fenét.

100%-ig betartod?

Tartod a fenét.

Akkor?


"Az emberek a választás alkalmával átadták a hatalmat a kormánynak,vele együtt a teljes felelősséget is"

Döntéshozásra. De amikor intézkedni is kéne, jelenleg igen szigorú korlátozásokban, akkor hirtelen mindenki a sértett jogairól kezd sikoltozni és cseszik tenni, amit kéne.


Szóval marhára nem kéne kibújni a kollektív felelősség alól.


Hónapokig azt hallgattam, hogy ez a hülye kormány minek korlátoz, baromság.

Most meg azt hallgatom, hogy ez a hülye kormány xarul csinálta, nem korlátozott eléggé és elég korán.

És az a gusztustalan, hogy ugyanazoktól hallom.

Ezért van tele a tököm.


Szó sincs itt tárgyilagos kritikáról. Itt csak a xardobálás a lényeg.

2021. márc. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
76%

A döntésekért valóban a kormány felelős, és nagyon elszúrták.

A végrehajtásban meg keményen benne van minden ember, és sajnos ott is sokan elszúrták.

És még mindig vannak hülye konteósok mindenhol.

2021. márc. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 sadam87 ***** válasza:
100%

"Én összességében a közhangulatról beszélek."

Én meg adatokról beszélek. (Meg persze ebben a szubjektív véleményem is benne van, de szerintem eléggé alátámasztom adatokkal.) Nem általánosságban mondom, hogy rossz a járványkezelés, hanem az alapján hogy nagyon magasak a halálozások. Például a tavaly tavaszi járványkezelésről nem ez a véleményem. (Ott sem volt minden tökéletes, de összességében jól csinálták. És persze az is tény, hogy nem könnyű döntéseket kell meghozni. Azt nem mondom, hogy szívesen lennék a döntéshozók helyében.) De például az oltások kezelése is összességében jónak tűnik (még pár meredek manőver ellenére is).

"És ezt unom."

Én meg azt unom, hogy bármi történik a járványhelyzetben, a kormány (és holdudvara) részéről csak a sikerpropaganda jön. Ősszel még a lakosságarányos teljes halálozással köttek folyton. Aztán ahogy rosszabb lett az EU-s átlagnál, hirtelen nem lett releváns adat. Emellett rengeteg infomrációt eltikolnak, a kórházak és dolgozóik nem nyilatkozhatnak, a legtöbb kórházi adat nem nyilvános. A komány szerint minden rendben az egészségügyben, az orvosoktól kiszivárogtatott információk nem ezt mondják.

Megbíznék én a kormány járványkezekésében, csak meg is kéne ezt szolgálni.

"Most összefogni kéne, korlátozásokat betartani, oltatni, túlesni ezen az egészen és majd utána lehet újra dobálni a xart."

Ezzel egyetértek, csak egyrészt a korlátozásokat időben meg is kéne hozni (és a járvány csúcsán nem a nyitást reklámozni), meg be is kéne tartatni. Például van ez a köztéri maszkviselés dolog. Nem tudom mennyi haszna van, de igyekszem betartani. Az emberek nagyrésze meg nem tartja be. És a kutya sem nézi.

Az tény, hogy nem csak a kormány miatt tartunk ott ahol. De azért a kományak ebben nagyon nagy felelőssége van. (Pláne a felhatalmazási törvény óta.)

2021. márc. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 sadam87 ***** válasza:
100%

"Intézkedés-hozásban éppenséggel kemény parlamenti többség, az igaz."

Nem kell a parlamenti többség sem a járványügyi intézkedésekhez, mivel épp rendeleti kormányzás van ezen a téren.

2021. márc. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
Dies ist nicht cool. Dies ist ungarn. Dies ist nich guten. Dies ist traurig.
2021. márc. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
100%
36. Köszönöm.Ezt akartam írni.Éppen az a rendeleti kormányzás lényege ,hogy átmenetileg a parlamentet el lehet felejteni egy az egyben.Ugyanis nincsenek ellensúlyok a hatalommal szemben. A felelősség alatt pedig jogi felelősséget kell érteni.Az pedig teljes mértékben a kormányé.De ha még pontosabb akarunk lenni akkor a miniszterelnöké.
2021. márc. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 Wadmalac ***** válasza:

"Például a tavaly tavaszi járványkezelésről nem ez a véleményem. (Ott sem volt minden tökéletes, de összességében jól csinálták."

Pont ott, pont akkor támadta az EU és ellenzék jó néhány rendelkezésünket. Aztán persze körben a többiek is megcsinálták ugyanazt.

Most meg mit csináltunk a második hullámban?

Néztük, hogy körben ki mit tesz, aztán amikor már elegen tettek valamit, akkor mi is.

Ez így tényleg egy elkésett, túl puha intézkedés volt.


De ez már "EU-korrekt" volt és az a lényeg. Tessék, itt az eredmény.


"Én meg azt unom, hogy bármi történik a járványhelyzetben, a kormány (és holdudvara) részéről csak a sikerpropaganda jön."

Azért akármit én sem eszek meg. :D

De nagy tömegek igen. A közhangulatot javítja. Még ha egy kisebbség látja is, hogy mi van mögötte.

Persze, hogy nem igaz.

Mint ahogy az sem, hogy milyen borzalmasan le vagyunk bőgve Európa előtt az eredménnyel.


"Emellett rengeteg infomrációt eltikolnak, a kórházak és dolgozóik nem nyilatkozhatnak, a legtöbb kórházi adat nem nyilvános."

Hát nem tudom, jelem helyzetben érthető ennek a háttere.

Iszonyat mennyiségű félremagyarázható, sőt dezinformáció jött ki az első hullám alatt is az egészségügyből.

Persze elvben ott az információ-szabadság, de az nem mindig ül egy hajóban a közérdekkel.

Nem tudom, melyik a rosszabb, ha totál nyitott minden és kijön a hamis xar is (és persze, hogy azt kapja fel a közmédia), vagy ha szinte semmi nem jön ki.

Ez éppen egy olyan pont, hogy én sem vállalnám a döntést, melyik legyen.


"A komány szerint minden rendben az egészségügyben"

Sosem volt. :D

Persze, hogy ez nem igaz.

Pont ez az a terület, ahol a kormány egyértelműen, tagadhatatlanul felelős, hogy a gazdasági fejlődéshez képest az egészségügy javulása nulla az elmúlt minimum tíz évben.

És ha nem így lenne, biztosan jobban állnánk a pandémiával is.

Tutira a vakcinázás irányításában is valami iszonyat káosz lehet odafent, mert azóta indult meg igazán az oltottság növekedése, amióta a központi vezérléses oltásra hívás helyett a körzeti orvosok öntevékenyen hívják be a regisztráltakat.


"a korlátozásokat időben meg is kéne hozni"

amivel a második hullámnál tényleg erős késés van és szerintem gyenge is. Én totál nem értem, hogy a durvább második hullám intézkedései miért lazábbak az elsőénél (gondolom gazdasági nyomás miatt, de vajon mi a fontosabb, az emberélet vagy a GDP?).


"(és a járvány csúcsán nem a nyitást reklámozni)"

botrányosan korai.

Nem tudom, mennyire akar ez ilyen "tartsd be még egy kicsit, közel a vége" húzás lenni. Gondolom, hogy pont a betartási fegyelem zuhanása miatt próbálkoznak ezzel. Szerintem sikertelenül illetve ellentétes hatást elérve.


"meg be is kéne tartatni."

Hát igen, ez az a pont, ahol most, ebben a helyzetben diktatorikusan kéne eljárni.

Akinek kevés az, hogy tartsd be, mert mindannyiunk érdeke, ott kell a tartsd be, hülyegyerek, mert úgy megbüntetünk, hogy a gatyád rámegy.

Nekem az az érzésem, hogy a kormány már NEM MER keményen fellépni.

Persze, nincs kemény betartatás. De ha meg lenne, azt hallgatnánk, hogy a kormány maszkterrort folytat, rendőrállam?


"Például van ez a köztéri maszkviselés dolog. Nem tudom mennyi haszna van, de igyekszem betartani."

Én is, annak ellenére, hogy szüleim oltva, én is elsővel, tudva, hogy szabad légtérben a fertőződés esélye minimális. Egyszerűen csak azért, hogy ha a többség betartja, a kisebbség is könnyebben alkalmazkodik. Istenigazából én ennek annyi értelmét látom, hogy tovább erősíti a megszokást és rutint, hogy legyen rajtam, ott is, ahol fontosabb, ahol számít.


"Az tény, hogy nem csak a kormány miatt tartunk ott ahol. De azért a kományak ebben nagyon nagy felelőssége van."


Természetesen.

De a jelen "kritizálás" túltragizáló és, ahogy egyet is értünk, ez nem a megfelelő időpont.

Főleg azok részéről, mint írtam, akik mindent megtettek olyan intézkedésekkel szemben, amiről meg most azt állítják kevés volt.

Nincs olyan, hogy a kormány MINDENT rosszul csinál.

Márpedig mindennel szemben csak a nulla támogatást látom és csak az ellenpropagandát.

Ezt nem most kéne.

Összefogni, túlesni rajta, aztán majd lehet szőrözni, mit kellett volna másképp.

Akinek a felelősségre vonás miatt, lelke rajta, de szerintem főleg azért, hogy ha legközelebb lesz ilyen, tudjuk, hogyan csináljuk jobban.

Mert ez nem az utolsó globális pandémia, hanem az első.

2021. márc. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
Szavasz Malac!🐗
2021. márc. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!