Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerinted hogyan lehetne...

Szerinted hogyan lehetne megállítani a COVID járványt?

Figyelt kérdés
2021. márc. 30. 06:04
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 Wadmalac ***** válasza:
Öööö, helló?
2021. márc. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 sadam87 ***** válasza:
100%

"A közhangulatot javítja."

Az fasza. Vidáman fogunk mind megdögleni.

"Mint ahogy az sem, hogy milyen borzalmasan le vagyunk bőgve Európa előtt az eredménnyel."

Nem tudom, mi számít borzalmas lebőgésnek, de a halálozási adatok alapján az egyik legrosszabbak a mutatóink egész Európában.

"Hát nem tudom, jelem helyzetben érthető ennek a háttere."

Nem, nem érthető. (Mármint hatalmi szemontból igen, csak az egy leketlen dolog.) A kórházigazgatók, kórházi dolgozok nem ismerik a szükséges információkat. Nem tudják, hova lehet továbbküdeni a betegeket. A szomszéd kórházban mennyi szabad kapacitás van. Oda továbbküldhetik a covid beteget, aki ide már nem fér? Nem tudják, máshol milyen hatékony módszerek vannak, milyen prakitkák.

"Iszonyat mennyiségű félremagyarázható, sőt dezinformáció jött ki az első hullám alatt is az egészségügyből."

Nem dezinformcióról beszélek, hanem a védkezéshez szükséges adatokról! (Amúgy a Gődényféléket valószínűleg épp a transzparenciával lehetne kezelni. Ha látnák az emberek, mi megy a duvább osztályokon, nem valószínű, hogy hinnének nekik...)


Az egészségügyes résszel egyet értek.


"Én totál nem értem, hogy a durvább második hullám intézkedései miért lazábbak az elsőénél"

Ezt momentán legalább részben meg tudom érteni. Az első hullámnál nagyon durva korlátozások voltak (utólag talán azt is mondhatjuk, indokolatlanul). Ennek elsősorban nem az volt az oka, hogy olyan durva volt itthon a helyzet, hanem az, hogy nem tudtunk még szinte semmit a vírusról. Tehát nem a rossz helyzet miatt zártak, hanem a bizonytalanság miatt. (Illetve nálunk amiatt, mert ezt akarta a nép.)

Az ilyen szintű korlátozásokat tartósan nem nagyon lehet fenntartani. Így is nagyon nehéz helyzetbe került sok ember (pl. munkahelyek megszűnése). Több ismeret is volt már a vírusról. Szóval szerintem nem is lett volna elvárás, hogy olyan szintű korlátozásokat vezessenek be újra (még akkor sem, ha nyilván ennek sajnos ára van). Az más kérdés, hogy mikor és hogyan vezették be azokat. De a második hullámban ugyan nem teljesítettünk jól, de a közép-európai átlagot nagyjából hoztuk. (Azért valamennyivel rosszabb volt).

Számomra a harmadik hullám kezelése érthetetlen. (Vagy legalábbis mást nem tudok elképzelni, mint hogy a nyitáson való merengés miatt nem vették észre.) Tudjuk, hogy van egy új, sokkal fertőzőbb variáns. Tudjuk, hogy ez a korábbi korlátozások mellett is durva járvánt is tud okozni (Anglia, Portugália). Kiderül, hogy ez a variáns jelen van itthon is (ez még január első felében volt.) Nem sokkal később már az is nyilvánvaló, hogy a közösségben terjed. Ehhet képest Müller Cecília február közepén jelenti be a harmadi hullámot (akkor már határozottan emelkedtek az esetszámok, növekedni kezdtek a halálozások is). Viktor február 26-án mondta, hogy nagy baj van (ekkor már nem csak az esetszámok emelkedtek durván, de a halálozások is nekiindultak). És erre bő egy héttel később jelentenek be korlátozásokat? Csak március 8-án létpek érvénybe (előtte még mindenki elmehettt azikeába...). Ekkor már a halálozások száma 10 napja, az új esetek száma 20 napja meredeken emelkedett! A lélegeztetőszáma már megdöntötte a decemberi rekordot. Ez egyszerűen fos járványkezelés!

"Gondolom, hogy pont a betartási fegyelem zuhanása miatt próbálkoznak ezzel. Szerintem sikertelenül illetve ellentétes hatást elérve."

Egyet értek.

"Hát igen, ez az a pont, ahol most, ebben a helyzetben diktatorikusan kéne eljárni."

Vannak szabályok. Azokat be kell tartani. Ez (önmagában) nem diktatórikus. (És nyilván nem azt mondom, hogy gumilövedékkel lőjék, akin nincs maszk.)

"Nincs olyan, hogy a kormány MINDENT rosszul csinál."

Én nem állítom, hogy mindent rosszu csinál. Az oltások terén (bár ott sem mindennel értek egyet) összességében pozitívnak tűnik a mérleg.

De más pozitívumot nem nagyon tudok mondani a mostani helyzetben.

2021. márc. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:
71%
Sehogy
2021. márc. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 Wadmalac ***** válasza:

"A közhangulatot javítja."


Az fasza. Vidáman fogunk mind megdögleni."

Pontosan tudod te is, hogy mit jelent a közmorál pszichikai irányítása. Fontos. Még a legdemokratikusabb demokráciában is.

Úgyhogy nem értem a megjegyzést.


"Nem tudják, hova lehet továbbküdeni a betegeket. A szomszéd kórházban mennyi szabad kapacitás van."

Ja hogy ilyenre gondolsz?

Én ebben inkább irányítási, központi vezérlési fejetlenséget, szervezetlenséget látok, nem titkolózást. És fejetlenség, az van.

Mint a regisztráltak oltásra hívásánál említettem.

Ha valamit próbálnak titkolni, akkor pont ezt, a szervezetlenséget.

Szerintem szakember-hiány a fő ok.


"Az első hullámnál nagyon durva korlátozások voltak (utólag talán azt is mondhatjuk, indokolatlanul)"

Az akkorihoz esetleg sok volt, de inkább, minthogy kevés legyen. Egyetértek, az ok a tapasztalatlanság volt.

Most viszont pont azokra az erősebb korlátozásokra lett volna szükség, gyakorlatilag szeptembertől, mert a nyári póráz-elengedés eredménye várható volt.


"Szóval szerintem nem is lett volna elvárás, hogy olyan szintű korlátozásokat vezessenek be újra (még akkor sem, ha nyilván ennek sajnos ára van)."

A gazdasági katasztrofális hatás érthető nyomós ok ezzel szemben, de mint írtam is, tudni kell, mi a cél.

Ha a fertőzés leszorítása a cél, akkor kellett volna a szigorúbb.

A befékezett vállalkozások támogatása jogos igény, a kérdés, hogy ennek mennyire van meg a háttere az államkasszában, gyanítom, hogy közel sem eléggé.

És ez nem egy-két stadionon múlik.


"Számomra a harmadik hullám kezelése érthetetlen."

Én speciel azt mondanám, nulla.

Semmi igazi lépcső nem volt a másodikhoz képest.

Pár logikátlan bezárás, de ennyi.


Amit én rettenetesen hiányolok, nem csak nálunk, világszinten, az a felkészülés hiánya a második hullámra.


Szükségszerűségük miatt bezárhatatlan boltok, főleg a hipermarketek ideiglenes átalakíttatása beltérben kolbászoló vevők nélküli kiszolgálásra. Lett volna idő, minimum 3 hónap, hogy a bevásárlóhelyek átálljanak párhuzamos sokablakos termék-kiszolgálásra, vevők szabad légtéren tartásával.

A tipikus múszakváltások környéki torlódási gócpontok, a dohányboltok ideiglenes átszabása hasonlóan. De legalább a zárt ajtó szabály felfüggesztése ezekben a kicsi légterekben.

Kötelező, periodikusan ismételt tesztelések bevezetése.


Tömegközlekedési járatok SŰRÍTÉSE a ritkítás és ezzel torlódás okozása helyett.


Sok-sok ilyen.


"Ez egyszerűen fos járványkezelés!"

Az intézkedések teljesen hasonlóak a szomszédos országokéval.

A késés pandémia esetén éppen elég az ilyen mértékű eltéréshez eredményben.


Szerintem éppen a második hullám lagymatag kezelése a baj.


Szerintem a harmadik hullám alatti eredmény nem a mostani intézkedések eredménye, hanem még azoké.

Most már xart sem ér a hólapát a lavina ellen.

Tök mindegy, mit csinálnak.

Csak az oltás segít.

2021. márc. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
66%
Norris?
2021. márc. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
49%
Norrisnak kell szólni!
2021. márc. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:

Ez a baj, hogy fel se merülnek új módszerek.

Pl. ez az ablakos kiszolgálás nagyon jó lenne.

Kis boltban most is van ilyen.

Dolgozó lenne rá olcsó pénzért.

Ablak helyett lehetne akár pénztárgép mellett, fallal elválasztva mindegyiket.

Vajon miért nincs ilyen sehol?

2021. márc. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:

Ja, és az első ajtós felszállást még akkor SEM szüntették meg, amikor már napi 200 halott volt.

Az otthoni munkát is csak e fölött kezdték engedélyezni, de még mindig csak fél gőzzel!

Senki sem szervezi, hogy tényleg hatékony legyen.

Mindenki arra készül, hogy 2 hét, és lecseng a nagyja, és akkor aznap szépen visszarendelnek minden élő lelket a céghez. Szerintem, ha megint lemegy 200 alá a napi halottak száma, akkor meg is csinálják.

2021. márc. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim válasza:
100%
Le leszek pontozva, mint a franc, de egyértelműen oltásokkal és álhírek elleni küzdelemmel. Ha a közösségi média ki tud véglegesen tiltani egy amerikai elnököt, akkor nem értem mit szerencsétlenkedünk még mindig. Naponta látok olyan borzalmakat, mint tamasi természetgyógyász úr állításai, miszerint a vírust nem sikerült sosem izolálni, ez csak a számítógépeken létezik. Ettől még a szélsőséges Toroczkai is elhatárolódik. Csak meg kell nézni Izraelt. Hatásos, nincs már COVID és a hatás meg is marad. Természetesen meg kell jegyezni, tagadhatatlan, hogy voltak az oltás beadása után egyes embereknél mellékhatások és ezáltal sajnos feltételezhető halálesetek is. Az UK-ben elég szépen vezetik erről a statisztikát, de végeredményben több esély van arra, hogy álmomban leesek az ágyamról és attól halok meg, mint arra, hogy a vakcinától. Tehát a COVID halálozásinrátájától l jó sok nullával kevesebb rá az esély.
2021. márc. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim válasza:
80%
Ahogy kínába megállították, úgy lehetne itt is. Csak az európai ember alkalmatlan olyan szigorú szabályok betartására, amik ott voltak/vannak. Míg tüntetnek maszk nélkül, mert húú csak este 8-ig lehetsz kinnt, addig itt lesz vírus. Kínába sokkal fegyelmezettebbek az emberek, ez látszik az adatokból is, hónapok óta gyakorlatilag ott nincs covid.
2021. márc. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!