Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Honnan van pénz a NASA-nak,...

Honnan van pénz a NASA-nak, ennyi felesleges Mars kisérletre, expedicióra, mikor úgysem lehet ott Emberi Lény?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 1. 04:16
 51/91 anonim ***** válasza:
93%

Te jó Isten, hogy lehet valaki ilyen szinten sötét agyilag?

Marha rég láttam valakit, aki ilyen magabiztosan nyomatta volna az óriási baromságait, amikről egész konkrétan általános iskolás tudással is meg lehet győződni, hogy az...

El sem hiszem.

Szívecském, nem, nem a te agymenéseid tudományosan bizonyítottak, hanem épp ellenkezőleg, amiket te úgy tagadsz, azok bizonyítottak.

De tényleg érdekel, aki nem tudja, hogy a műholdak és egyéb ilyen testek miért keringenek olyan pályán, amilyenen,

az hogy érettségizett le? A kozmikus sebességek középiskolás anyag.

2021. ápr. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/91 anonim ***** válasza:
93%

Meton, nagyon kérlek: NE ÍRJ IDE!

Hátborzongató olvasni.

Bíz' isten, egy középkori inkvizítor művei szolidabbak.

2021. ápr. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/91 Wadmalac ***** válasza:
94%

"Mivel igazak, sőt tudományosan bizonyítottak."

Melyik bolygón?

Mert ez valami párhuzamos univerzum lehet, más fizikai törvényekkel.

2021. ápr. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/91 sadam87 ***** válasza:
91%

#49

Epedkedve várom azt a tudományos forrást, ami alátámasztja, hogy a Föld magjában fúzió meg végbe. Vagy azt, hogy a bolygók a Napból repültek ki. Vagy bármelyik állításodat, amiről megírtuk, hogy nem igaz.


#50

Ez momentán igaz, de mi köze van bármihez is????

2021. ápr. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/91 anonim ***** válasza:
#50 Abszolút tudománytalan feltételezés. A peremfeltételeket nem adtad meg hozzá, mint pl. az emberi test (vigyázban) álló helyzete, vagy netán "vízszintesen" fekvő, esetleg kézenállás pozícióban... A fizikában nem lehet csak úgy mellébeszélni, édes fiam.
2021. ápr. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/91 Meton ***** válasza:
18%

Kezdjük ott, hogy semmilyen robbanás nem képes építeni, csak rombolni. És ez igaz a csillagra is. A robbanás az anyagokat szétdarabolja, szétveti, és ez igaz a gázokra is.

A gravitáció attól is függ, hogy a tömeggel rendelkező részecskék milyen messze helyezkednek el egymástól. Tehát össze kell nyomni, hogy a gravitáció felerősödjön. A nap sűrűségét nézd meg, kábé a Földdel azonos. Pedig gázból van. Most mondjam azt, hogy talán jobban kellett volna tanulnod?

A Föld belsejében nem lehet tudni mi van. Mérésekkel meg tudják állapítani a sűrűséget, meg talán még pár dolgot, de az anyagát nem. A leggyakrabban használt modell, amit valószínűleg te is ismersz, hogy fémekből áll a mag. Ezt pusztán a sűrűsége miatt gondolják. De létezik a hidrogén mag elmélet is. Innen eleve én sem tudom eldönteni, de gondolkodj el azon, hogy mi termeli az energiát, ami akkora, hogy évmilliókon át folyamatosan olvadt állapotban tartja a kőzetet? Én csak egy ilyen anyagot tudok, az pedig a hidrogén. A sűrűsége viszont megegyezik a higanyéval, mert nagy nyomás alatt van.

Olyan, hogy kozmikus sebesség, nem létezik. Ha az űrben mozog valami, az kozmikus sebesség. De amikor az űrhajó a kilövő álláson áll, egy hlyben, akkor halad 1.2 km/s sebességgel. Ez így fura, de azért van, mert a Föld forog. Ki lehet számolni, mekkora sebesség kellene, hogy a felszínen is súlytalan állapotba kerüljön, de ez nem célunk. A cél az, hogy az űrhajó az űrben kerüljön súlytalan állapotba. Ehhez akkora sebességet kell elérnie. hogy a körmozgás miatt keletkező erő megegyezzen a gravitációs erővel. Vagyis ha a rá ható erők egyensúlyban vannak. Newton-i fizika, ha esetleg tanultál ilyet. Van ennek egy nagyon egyszerű képlete. A szögsebesség négyzet szorozva a sugárral, vagyis a Föld középpontjától való távolsággal. Ha ez megegyezik a gravitációs gyorsulással, akkor van egyensúlyban. Ez a távolság úgy 400 km-re van a felszíntől, természetesen az Egyenlítő magasságában. Ha ott megáll, akkor nem esik vissza. Lásd feldobott labda. Ilyen magasra kell feldobni, hogy ne essen vissza. A műholdak is pont ebben a magasságban vannak. Súlytalanság persze bármilyen magasságban lehet, de ahhoz az űrhajónak valamilyen sebességgel haladnia kell. Vagyis növelni kell a szögsebesség értékét. Például az űrállomás jóval kisebb magasságban van, ezért naponta többször is meg kell kerülnie a Földet, hogy súlytalan tudjon maradni. Nem egy bonyolult számítás, de alapvető dolog lenne, hogy tisztában legyél vele.

Az, hogy a Nap belsejéből jöttek ki a bolygók, csak egy tipp. De a Napban a hidrogénen kívül minden más anyag zavaró, a fémek főképpen. Mondjuk azért, mert hidegek, csökkentik a hőmérsékletet, vagy nem is tudom. Nehezebbek is a hidrogénnél. Azért számold már ki, mekkora a Nap forgási sebessége? Most számolni nem akarok, de nem éppen kis szám. Egyébként robbanástól bolygók sem jönnek létre, szóval még mindig az a legjobb, amit én írtam. Gondolom, nem nagyon láttál még robbanást, azért írsz ilyen képtelenséget.

Az idő pedig végtelen. A nagy bumm eleve képtelenség, mert akkor a galaxis folyamatosan csak tágulna. Akkor nem keletkezhetnének csillagok az egyre ritkuló anyagban. Mi ebben a nehéz?

2021. ápr. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/91 anonim ***** válasza:
100%

Atyaúristen!

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

2021. ápr. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/91 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem Meton szándékosan hülyül.

Magától ennyire hülye ember nem létezik, ráadásul jó helyesírással.

Inkább csak javítgatok kicsit:


A Föld belsejében, ha hidrogén lenne, szerinted nem jött volna ki?

Most is folyékony majdnem az egész Föld. Simán kijönne.

Miért nem hidrogén jön a vulkánokból?

Másrészt hidrogén energiát csak fúzióban tudna ennyit termelni, de a Föld belsejében nincsen fúzió!

Az űrhajózásról amit írtál, az majdnem jó, de:

- csak az egyenlítőn működne,

- más módszerrel is keringhetnek műholdak.


A Nap belsejében a fémek sem hidegek. Azok is kb. 15 millió fokon vannak.

A Nap pedig továbbra is 25 naponta fordul egyet, a sarkokon lassabban.

A bolygók nem robbanásból jöttek létre, ezt nem is írtam sehol.


A galaxisok nem tágulnak, a közöttük levő tér nő.

Az időnek kezdete van - vége az nem lesz, úgy néz ki.

2021. ápr. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/91 Wadmalac ***** válasza:
91%

Aki ebben tényleg hisz, azon máshol is látszik a lógó deszka, nem csak a tévképzeteiben.

Szerintem is csak trollkodás.

2021. ápr. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/91 sadam87 ***** válasza:
93%
Ilyen mennyiségű tömény hülyeséget egy helyen még a gyakoridkérdéseken is ritkán látni. Nemt tduom, trollkodás-e vagy sem. Meg azt sem, melyik a rosszabb...
2021. ápr. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!